Almanya'da Dil Okulu

Modern çağa ayak uydurabilmek için farklı donanımlara aynı anda sahip olmak isteyen bireyler, kendilerini yetiştirmek ve daha nitelikli bir hale getirmek için genelde yabancı dil öğrenmeyi tercih ederler.

Yabancı dil öğrenmek hem kişiye yeni bir vizyon ve dünya görüşü katmakta hem de iş ortamında daha kıymetli bir yere ulaşmasını hızlandırmaktadır. Gerek ticari hacmimiz ve partnerlik ilişkimiz, gerekse ülkedeki göçmen sayımızın fazla oluşu ve Almanya ile olan ilişkilerimizin sürekliliğinin olması, Almanca öğrenmek konusunda birçoğumuzu tetiklemektedir.

Neden Almanca Öğrenmeliyim?

 • Eğer temel seviyede İngilizceniz varsa, Almancayı öğrenmek sizin için biraz daha kolay olacaktır. Ortak dil ailesinden gelen iki dil birbirine gramer olarak çoğu noktada benzemektedir.

 • Almanya’da çok sayıda Türk göçmen aile mevcuttur. Bu hali ile Almanya Türklerin ikinci vatanı gibidir. Türkiye ile bu kadar ilişkisi olan ve bünyesinde bu kadar Türk barındıran bir ülkeyi daha yakından tanımış olursunuz.

 • Almanya ulaşım olarak Türkiye’ye çok yakındır. Maddi olarak sizi sarsmayacak ulaşım bedelleri ile Almanya’ya dil eğitimine gidebilirsiniz.

 • Avrupa’da, İngilizceden ziyade Almanca daha çok konuşulmaktadır. Hangi sektörde çalışırsanız çalışın, Avrupa ülkeleri ile ilişki gerektiren bir durum olduğunda, Almanca biliyor olmak sizin en büyük avantajınız olacaktır.

 • Almanya ve Türkiye arasında sürekliliği olan ve sistemli bir ticaret ilişkisi vardır. Almanca biliyor olmanız bu noktada sizi sektörde kıymetli ve ayrıcalıklı kılacaktır.

 • Avrupa’da, en çok konuşulan dil olan Almanca dil eğitimi almanız, Almanya’da veya diğer Avrupa ülkelerinde çalışma şansı yakalamanızı sağlayacaktır.

 • Türkiye’de 1000’den fazla Alman şirketi bulunmaktadır. Dil eğitimi alıp Almanca öğrendikten sonra, bu şirketlerde iş bulmanız ve kademe atlamanız kolaylaşacaktır. Yani Almanca size hem Avrupa’da hem de Türkiye’de istihdam imkanı sağlayacaktır.

 • Almanya’da dil eğitimi alabileceğiniz şehirler; Berlin, Hamburg, Frankfurt, Munich gibi gelişmiş ve merkezi şehirlerdir. Dil eğitimi alırken aynı zamanda Avrupa’nın en modern şehirlerini görme ve deneyimleyerek keşfetme fırsatı yakalayabilirsiniz.

 • Almanya’nın dünya ekonomisinde ve sanayisinde önemi her geçen gün artmaktadır. Almanya’nın ekonomi ve sanayideki gücü arttıkça Almanca daha da gerekli olmaya başlamıştır. Bu sebeple siz, birçok sektör tarafından ‘aranan kişi’ olabilirsiniz.

 • Diğer pek çok Avrupa şehrinin tersine Almanya’da sosyal yaşam oldukça uygundur. Yeme, içme, barınma gibi tüm temel yaşam ihtiyaçlarınızı aylık ortalama – 500-600 Euro ile sağlayabilirsiniz.

 • Avrupa’daki diğer dil okulları ile kıyaslandığında, Almanya’daki dil okulları çok daha ekonomiktir. Maddi olarak sizi sarsmayacaktır.

 • Almanya’da Türk sayısının çok olması, gittiğinizde kültürel olarak bocalamamanıza ve uyum sağlamanıza yardımcı olacaktır. Çünkü Türk restoranları ve esnafı sayesinde gittiğiniz bir şehre daha kolay adapte olabilirsiniz.

Dil Eğitimi Alabileceğiniz Şehirler

Aşağıda yer alan şehirler Almanya'da almanca dil eğitimi alabileceğiniz şehirlerin listesini göstermektedir.

Berlin'de Almanca Eğitimi

Berlin hem Almanya’nın başkenti hem de en büyük şehridir. Berlin’in tarihi 14. Yüzyıla kadar dayanır. Oldukça eski, tarihi ve kültürel zenginliği olan bir şehirdir. Berlin, Almanya’nın kuzey bölgesinde olduğu için yıllık ortalama sıcaklık dereceleri oldukça düşüktür. En sıcak olan yaz aylarında sıcaklık 17-18 derece iken, Ocak ve Şubat aylarında sıcaklık genelde 0’ın altındadır.

Berlin tarih boyunca sürekli göç alan bir şehir olmuştur. 17. Yüzyıldan başlayarak günümüze kadar, Avrupa’nın pek çok ülkesinden göç almış ve almaya da devam etmektedir. Şehrin bu denli göç alması, etnik çeşitliliği ve kültürel zenginliği sağlamıştır.

Berlin’de ortalama 200.000 Türk yaşamaktadır. Dolayısıyla özellikle Berlin’de Türk lokantalarına, Türk yemek ve kültürüne rastlamak kaçınılmazdır. Berlin aynı zamanda bir metropol olduğu için, ekonomik dinamiğin büyük kısmını hizmet sektörü yüklenmiştir. Bunun dışında sanayi ve teknolojinin yanında az olsa tarım yapılmaktadır.

5 yüzyıllık tarihi ile Berlin, Avrupa’nın hem en tarihi hem de en modern ve teknolojik şehridir. Dünyanın en gelişmiş metro hatlarından birinin kullanıldığı şehirde, metro saatleri 1 dakika bile program dışına çıkmamaktadır. İlk gördüğünüzde sizi şaşkına çevirecek ölçüde karmaşık gözüken metro hattı ile şehrin bir ucundan diğer ucuna gitmek oldukça rahattır.

Berlin aynı zamanda festival ve sanatsal etkinlikler konusunda oldukça aktif bir şehirdir. Birçok festivalin düzenlendiği şehirde, aralarında en dikkat çekeni her yıl Türklerin de yoğun ilgi duyduğu Berlin Film Festivalidir. Her yıl Şubat ayında düzenlenen festival yerli ve yabancı tüm sinemaseverlerin ilgisini çekmektedir.

Berlin’de dil eğitimi alabileceğiniz dil okulları şu şekildedir;

 • DID Berlin Dil Okulu

 • Berlin Sprachschule Dil Okulu

 • Alpadia Berlin Dil Okulu

 • Eurocenters Berlin Dil Okulu

 • CDC Berlin Dil Okulu

 • Carl Duisberg Berlin Dil Okulu

Frankfurt'ta Dil Eğitimi

Frankfurt şehri, Berlin, Hamburg, Münih ve Köln’den sonra Almanya’nın en büyük beşinci şehridir. Frankfurt yaşam şartları ve refah düzeyine bakıldığında Almanya’nın en zengin şehri olma özelliğine sahiptir. Dev otomobil şirketlerinin fabrikaları, ağır sanayi ve ilaç sanayi gibi endüstri alanının son derece ilerlemiş olduğu Frankfurt, gelişmişliğini ve zenginliğini de içinde bulunmuş olduğu sanayi kenti olma özelliğinden almaktadır.

Frankfurt aynı zamanda dünyanın en yoğun havaalanlarından birine de ev sahipliği yapmaktadır. Hızlı tren, otobüs ve omnibüs gibi ulaşım araçları sayesinde trafik probleminin olmadığı şehir, yeşil alanları ile tüm doğaseverlerin uğrak yeridir.

Frankfurt’u bu kadar bilinir kılan diğer özelliği ise bir ‘fuar şehri’ olmasıdır. Büyük fuar alanları ile düzenli şekilde fuarlar düzenlenmekte, yerli ve yabancı iş dünyasının büyük markaları ve yöneticileri bu fuarlarda bir araya gelmektedir.

Frankfurt’ta dil eğitimi alabileceğiniz bazı dil okulları şu şekildedir;

 • Sprachcaffe Dil Okulu

 • DID Frankfurt Dil Okulu

Hamburg'da Almanca Eğitimi

Hamburg, Almanya’nın en büyük ikinci şehridir. Ülkenin en kuzeyinde yer alan Hamburg, Almanya’nın en büyük limanına sahiptir. Bu limanla beraber Almanya’nın kapıları yurtdışına açılmaktadır. Hamburg aynı zamanda havacılık sektörünün de ön planda olduğu bir şehirdir. Uçak üretimi konusunda dünyanın en büyük üçüncü şehri olma özelliğine sahiptir.

Hamburg şehrini güzel kılan ise doğal güzellikleridir. Şehrin hemen hemen her yerinde büyük parklar ve yürüyüş yolları görebilirsiniz. Şehrin düz bir alan üzerine kurulmuş olması bisikletle ulaşımı kolaylaştırmakta, insanları güzel havalarda yürümeye sevk etmektedir.

Otobüs, metro ve trenin yaygın olarak kullanıldığı şehirde, ulaşım problemi yaşanmamaktadır. Hamburg’u cazip kılan diğer bir özelliği ise gotik mimari yapıları ile görenleri mest ediyor olmasıdır. Tarihi gotik yapılar şehrin her yerinde bulunmakta, gören herkesi büyülemektedir.

Hamburg’da dil eğitimi alabileceğiniz bazı dil okulları şunlardır:

 • DID Hamburg Dil Okulu

 • Colon Hamburg Dil Okulu

 • Tandem Hamburg Dil Okulu

Münih'te Almanca Eğitimi

Münih, Berlin ve Hamburg’dan sonra Almanya’nın en büyük üçüncü kentidir. Hamburg şehrinde nüfus çoğunluğunu Almanlar oluştururken, Türkler bu şehirde önemli bir azınlık durumundadır. Münih’te yaklaşık 44 bin Türk bulunur.

Münih, Almanya’nın teknoloji noktasıdır. Teknoloji alanında BMW, Siemens gibi birçok büyük firmanın merkezleri Münih’te yer almaktadır. Şehrin teknoloji alanında bu kadar ön planda oluşu, teknik üniversitelerin de Münih’te konumlanmasına olanak sağlamıştır.

Münih’te şehir içi ulaşım, metro, tramvay, tren, otobüs, taksi ve bisiklet gibi ulaşım araçları ile sağlanmaktadır. Almanya’nın hemen her şehrinde görülen disiplin ve düzen Münih için de söz konusudur. Hiçbir ulaşım aracı saatini şaşmamakta, düzen bozulmamaktadır. Münih’teki en önemli festival, Ekim ayında düzenlenen Bira festivalidir. Festival zaman tüm Almanlar herhangi bir taşkınlığa ya da olumsuzluğa izin vermeden, eğlenmekte ve hoş zaman geçirmektedirler.

Münih’te eğitim alabileceğiniz dil okulları şu şekildedir;

 • DID Münih Dil Okulu

 • CDC Münih Dil Okulu

 • Inlingua Münih Dil Okulu

 • Carl Duisberg Münih Dil Okulu

Köln'de Almanca Eğitimi

Köln, Almanya’nın dördüncü büyük şehridir. Orta Çağ’dan günümüze kadar şehrin önemli olan özelliği bir ticaret merkezi oluşudur. Köln’de ticaret ve ekonominin gelişmiş olması, göç almasının en önemli sebebi olarak gösterilmektedir. Ticari bir merkez olarak Köln, başta Türkler olmak üzere, balkanlardan ve diğer Avrupa şehirlerinden göç alarak etnik çeşitliliğini artırmıştır.

Köln’de otobüs, tramvay ve tren ile şehir içi ulaşım sağlanmaktadır. İlk bakıldığında karışık gibi gözüken otobüs ve tramvay düzeni, aslında şehir hayatını oldukça kolaylaştırmaktadır. Romalılar Köln için: ‘Köln’ü görmeyen, Almanya’yı görmemiş demektir.’ Diyerek, Köln’ün ne kadar güzel ve büyüleyici bir şehir olduğunu dile getirmektedirler.

Köln’de eğitim alabileceğiniz bazı dil okulları şu şekildedir:

 • TANDEM Köln Dil Okulu

 • Carl Duisberg Köln Dil Okulu

 • CDC Köln Dil Okulu

 • BWS Köln Dil Okulu

BİLGİ FORMU (Her Türlü Soru ve Öneriniz İçin Bize Ulaşın)
 
DİL OKULLARI
ÜNİVERSİTELER
BAŞARI HİKAYELERİMİZ
REFERANSLARIMIZ
OKUMADAN YURTDIŞINA GİTMEYİN

YURTDIŞI EĞİTİM HABERLERİ

ÜCRETSİZ BİLGİ İSTEYİN
WHATSAPP'TAN SORUN