Genel Bilgiler

Avusturya, doğal ve tarihi güzelliklerinin yanı sıra hem lokal anlamda Türkiye'ye yakınlığı hem de sunduğu ekonomik ve aynı zamanda prestijli eğitim olanaklarıyla Avrupa'da eğitim görmek isteyen öğrenciler için her zaman ideal bir tercih olmuştur.

Refah seviyesi yüksek ülkeler arasında yer alan Avusturya, dünyada suç oranı düşük nadir ülkelerden olmakla birlikte altyapı bakımından da oldukça gelişmiştir. Ülkede ulaşım oldukça rahattır. Temel beslenme ve barınma giderleri Türkiye'den giden bir öğrenci için karşılanabilir düzeydedir. Öyle ki, Avusturya'da eğitim görmenin maliyeti, Türkiye'de şehir dışında okuyan bir öğrencinin katlanmak zorunda olduğu maliyetle hemen hemen aynıdır.

Neden Avusturya'da Eğitim

 • Öncelikli olarak Avusturya üniversitelerinden alınan diplomaların Türkiye'de denkliği vardır.

 

 • Avusturya üniversitelerinde lisans eğitimi süresi 3 yıldır (6 sömestr).

 

 • Avusturya'da lisans eğitimini bitirdikten sonra, herhangi bir sınava girmeden direkt yüksek lisans eğitimine devam edebilirsiniz.

 

 • Türkiye´de herhangi bir bölümden mezun olduysanız, yine aynı bölümde Avusturya´da yüksek lisans yapabilirsiniz.

 

 • Avusturya´da yüksek lisans eğitiminizi tamamladığınızda, doğrudan 3 yıllık doktora programlarına devam edebilirsiniz.

 

 • Avusturya'da çok çeşitli eğitim dallarında okuma imkanı bulabileceğiniz 22 devlet üniversitesi ve çeşitli özel üniversiteler bulunmaktadır. Devlet üniversitelerinden 9 tanesi Viyana'da bulunmaktadır.

 

 •  Avusturya üniversiteleri, sunduğu yüksek kalite ile her yıl dünyanın ve Avrupa'nın en iyi ve prestijli üniversiteleri arasında yerini almaktadır.
 • Avusturya'da eğitim ekonomiktir.

 

 • Dönemlik okul harcı 760 Euro civarındadır. Yıllık toplam harcamalar yaklaşık 10.000 Euro tutarındadır. Tabii ki bu meblağ nerede barınacağınıza (yurt VS ev) , kişisel ihtiyaçlarınıza, alışveriş alışkanlıklarınıza ve sosyal harcamalarınıza göre nispeten daha az veya daha fazla olabilir.

 

 • Avusturya'da AB üyesi olmayan ülkelerden gelen öğrenciler için yaklaşık 400 Euro'ya kadar yasal çalışma izni verilmiştir.

 

 • Avusturya'da ve özellikle kültür başkenti Viyana'da her mevsim sayısız kültürel ve sosyal etkinlikler sunulmaktadır. Eğitiminiz boyunca çeşitli aktivitelere katılabilir veya Avusturya'nın diğer eyaletlerindeki doğal ve tarihi güzelliklerini keşfedebilirsiniz.

 

 • Avusturya'da 10 günlük Ostern tatili, bir ay kadar süren sömestr (Şubat) tatili ve yaklaşık 3 aylık yaz tatilinin yanı sıra daha kısa süreli tatil dönemleri de mevcuttur. Avusturya ile Türkiye arasındaki lokal mesafenin uçak ile yaklaşık 2 saat olması avantajı da göz önünde bulundurulduğunda , çok fazla zahmete katlanmadan dilediğiniz zaman ülkenizi ziyaret edebilirsiniz.

 

 • Avusturya, Schengen Bölge üyesi ülkelerinden biridir. Bu yeşil Alpler ülkesinde bulunduğunuz sürece, Almanya, Macaristan ,Çek Cumhuriyeti ve İtalya gibi komşu ülkeleri veya diğer  Schengen üyesi ülkeleri ziyaret edebilirsiniz.
BİLGİ FORMU (Her Türlü Soru ve Öneriniz İçin Bize Ulaşın)
 
Dil Okulları
Üniversiteler
BAŞARI HİKAYELERİMİZ
OKUMADAN YURTDIŞINA GİTMEYİN
Malta, Avrupa’nın güneyinde kalan, 5 adadan meydana gelmiş bir ada ülkesidir. Uzun yıllar İngiliz sömürgesinde kaldığı için, ülkedeki neredeyse her yerde İngiliz kültürünü ve etkilerini görmek mümkündür.
Her yıl dünyanın her yerinde bulunan yüz binlerce öğrenci İngiltere’de dil eğitimi almaktadır. Gelmeden önce öğrencilerin ve ailelerinin bilmesi gereken 2 önemli konu başlığı bulunmaktadır: Sağlık ve Konaklama. İngiltere’ ye yıl boyunca devamlı yağış alan bir iklim tipi olan ‘’ılıman okyonusal iklim’’ hakimdir. Orada yaşayan kişilere göre İngiltere’nin sisli havası normaldir. Fakat bizim Türk öğrencilerimiz için bu durum biraz farklı olabilir ve hafif rahatsızlıklar geçirebilirler. Bu nedenle oraya gitmeden önce sağlık hizmetiyle alakalı bilememiz gereken birkaç önemli husus bulunmaktadır.
Bilimsel olarak yapılan araştırmalara göre yabancı dil öğrenmek, beynin aktif olmayan kısımlarını çalıştırmaya yardımcı olup harekete geçirmektedir. Bu sayede birey dünyayı daha geniş ve detaylı algılayabilmekte ve yorumlayabilmektedir.

YURTDIŞI EĞİTİM HABERLERİ

Ücretsiz Bilgi İsteyin
Whatsapp’tan Sorun