Bir Danışman Yardımıyla Vize Dosyası Hazırlamanın Avantajları Nelerdir?

Yurtdışına gitmeye karar vermek çoğumuz için uzun ve zor bir karar aşamasından sonra gerçekleşmektedir. Farklı bir kültür, farklı bir dil, yabancı olduğumuz bir ortam ve aşina olmadığımız insanlar… bu faktörlerin her biri yurtdışı eğitimi veya seyahati için kafamızı meşgul eden ve ancak yurtdışına gittikten sonra çözüme kavuşacak olan konulardır.

Yurtdışına gitmek konusunda kafamızı meşgul eden bir diğer mühim konu ise vize sürecidir. Vize görüşmesi için konsolosluktan randevu almaktan başvuru dosyasının oluşturulmasına, vize görüşmesinin nasıl gerçekleşeceğinden pasaport teslimine kadar farklı aşamaların ve prosedürlerin bulunduğu vize süreci her ülkede farklı bir şekilde işlemektedir.

Herhangi bir randevu almaksızın vize başvurusunda bulunulabilecek ülkeler olduğu gibi, günler hatta bazı dönemlerde aylar öncesinden randevu alınmasının gerektiği ülkeler de bulunmaktadır. Bazı ülkeler için vize sonucu bir hafta sonra netleşirken bazı ülkelerde bu süre 3 ayı bulabilmektedir. Aynı şekilde vize başvurusu için gerekli vize başvuru formları ve hazırlanması gereken evraklar ile prosedürler her ülke için farklılık arz etmektedir.

Forum sitelerinde dilden dile dolaşan vize süreci ile ilgili yorumların hepsi vizeye kendi başına başvuru yapan ve çoğu olumsuzluk yaşayan kişilerce yapılmaktadır. Dolayısıyla yardım aldığınızı düşündüğünüz pek çok internet kaynağı sizleri yanlış yönlendirebilmektedir. Kulaktan dolma bilgilerle doldurmaya başladığınız vize başvuru formunun tüm vize sürecini etkileyebilecek en önemli doküman olduğunu biliyor muydunuz? Vize başvuru formuna yanlış girmiş olduğunuz en gereksiz gördüğünüz bilginin dahi vize görüşmesi sırasında karşınıza bir engel olarak çıkabileceğini hiç düşündünüz mü? Danışman firmaların sitelerinden temin ettiğiniz ve vize başvurusu için hazırlamanız gereken evrakların aslında sadece geneli yansıtan bir niteliğe sahip olduğunu biliyor muydunuz?

Vize süreci kişisel bir süreçtir. Dolayısıyla vize başvurusu için hazırlanacak evraklar kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Türkiye’de eğitim süreci devam ederken vizeye başvuru yapan bir öğrenci ile yaz tatilinde vizeye başvuru yapan öğrencilerin dahi vize için hazırlamaları gereken evraklar birbirinden farklıdır. Bu farklılıklar sponsorlara ve gidilecek ülkeye göre değişiklik göstermektedir. Oysa internet sitelerinde ‘Öğrenciler için Vize Evrakları’ sekmesinde bu küçük detaylar ve ekstra gerebilecek evraklar bulunmamaktadır.

Alanında uzman bir danışmanlık firmasının eğitim süreci dışında vize sürecine de hakim olması gerekmektedir. Görüştüğümüz öğrencinin beklentileri, mevcut maddi ve sosyal profili, daha önceki yurtdışı seyahat tecrübeleri ve ülkemizin mevut siyasal sürecine kadar pek çok faktörün etkilediği vize süreci ancak profesyonel bir ekip tarafından yürütülmelidir.

Unutmayın vize başvurusu, hazırlanan evraklarla başvuru yapmanın ötesinde çok daha komplike ve uzmanlık gerektiren bir etkinliktir. Bu süreçte Academy Universal Yurtdışı Eğitim Danışmanlık olarak %100 başarılı bir dosya ile vize başvurusunda bulunacağınızın teminatını veriyoruz. %90’ların üzerinde olumlu vize sonuçlarımız ise bu başarının en büyük göstergesidir. Sizler de bu başarının bir parçası olmak ve sorunsuz bir vize süreci yaşamak istiyorsanız bizlerle irtibata geçiniz...

BİLGİ FORMU (Her Türlü Soru ve Öneriniz İçin Bize Ulaşın)
 
BAŞARI HİKAYELERİMİZ
Nitelikli bir üniversitede eğitim almak, üniversite çağına gelmiş her gencin hayalidir. Siyasal ve ekonomik sorunlardan sıyrılıp, huzur ve güven içinde nitelikli üniversitelerde lisans eğitimi almak eskiden çok imkansız veya tabu olarak görülse de; şimdilerde Türkiye’nin herhangi bir şehrinde okumak kadar normal olarak algılanmaya başlamıştır. Bunun sebebi ise gelişen teknoloji ve ulaşım araçları vasıtası ile uzakların daha yakın olmasıdır. Global bir köy haline gelen dünyada, başka bir kıtada lisans veya yüksek lisans eğitimi tamamlamak belki de bir insanın hayatı boyunca yaşayabileceği en önemli ve unutulmaz deneyimdir. Bu deneyimi defalarca kez dünyanın en yaşanılası ülkesi seçilen Kanada’da yaşamaya ne dersiniz?
Lise çağından başlayarak, lisans, yüksek lisans, doktora, kurs&sertifika ve staj programları gibi geniş bir yelpazede fırsatlar sunan yurtdışı eğitim imkanları her geçen gün daha fazla ilgi görmektedir. Değişen eğitim ve sınav sistemine ayak uydurmak konusunda sorun yaşayan veya yeni bir dil öğrenerek eğitimini sürdürmek isteyen öğrenciler tarafından tercih edilen bu eğitim imkanları, öğrencilere de oldukça önemli katkılar sağlamaktadır.
‘Kurulumuz, yurt dışında alınan eğitimin niteliğini değerlendirmeye alarak aynı alanda diploma alan öğrenciler arasındaki adaletsizliği gidermeye çalışmak, yükseköğretimde kalite odaklı yeniliklere uyum sağlamak ve ileride meslek icrasını gerektiren alanlarda nitelikli istihdam ve kamunun yararını gözetmek amacıyla, alınan eğitimin niteliği ve eşdeğer programlara göre temel kazanımlar açısından inceleme yaparak denklik süreçlerini yürütmektedir.’