EC Dil Okulun Oxford Lokasyonu

Yurtdışında dil eğitimi almak isteyenlerin tercihlerinde üst sıralarda yer alan, Avrupa'nın en eski üniversite şehirlerinden biri olan Oxford, köklü tarihi ve canlı öğrenci hayatı ile İngilizce öğrenmek için harika bir lokasyondur.

EC English Dil Okulu dünya çapında 20’den fazla okuluyla her yaştan ve milletten öğrenciye kurulduğu ilk günden beri kaliteli bir eğitim vermektedir. STM Star Chain School Ödülleri’ne verilmeye başlandığı tarihten itibaren her yıl aday gösterilmiş ve 2011 yılında Prestij, 2009 ve 2010 yıllarında ise Star Innovation ödülüne layık görülmüştür.  EC English Oxford lokasyonu, dünyaca ünlü Oxford Üniversitesi ve Oxford şehir merkezine yürüyerek birkaç dakika uzaklıktadır. Tarihi binasında, modern teknolojilerle eğitim veren EC English Oxford’da 15 adet teknolojik donanımlı sınıf, kütüphane, 17 bilgisayarlı multimedya odası, öğrenci dinlenme odası, ücretsiz kablosuz internet ve bireysel çalışma sınıfı bulunmaktadır.

Genel İngilizce, Yarı Yoğun İngilizce, Yoğun İngilizce, Bire Bir İngilizce, İş İngilizcesi, Sınav hazırlık Kursları EC English Oxford’un öğrencilerine sunduğu programlardan birkaçıdır. Bu programların içeriğinden biraz bahsedecek olursak; Genel İngilizce eğitiminde amaç öğrencinin okuma, yazma, konuşma ve dinleme konularında İngilizce yeterliliğine sahip olmasıdır ve haftada 20 derstir. Yarı -Yoğun İngilizce Kursu haftada 24 ders, Yoğun İngilizce Kursu ise haftada 30 derstir ve içerikleri genel İngilizce programlarıyla aynıdır. Ders sayısının fazla olduğu bu programlarda daha kısa sürede ilerleme kat etmek hedeflenmektedir. Bire Bir Özel Dersler haftada 20, 30, 40, 50 ders olarak öğrenci tercihine göre en az 1 hafta süreyle verilmektedir. Akademik yıl kursları ise uzun süre eğitim almak isteyen kişiler için haftada 20, 25 ve 30 ders olarak verilir ve kısa dönem program ile aynı müfredatta işlenir. Ücretleri 24 hafta ve üzeri giden öğrenciler için hesaplandığından, kısa dönem öğrencilerin kurs fiyatlarına göre daha ekonomiktir.

EC Oxford öğrencilerine yurt ve aile yanı konaklama imkânı sunmaktadır.  Öğrenciler yurtta tek kişilik veya paylaşımlı odalarda, aile yanında ise tek kişilik odalarda kalabilirler. Her iki konaklama da EC Oxford ekibi tarafından öğrencilerin maksimum rahatlığı ve güvenliği sağlanacak şekilde ayarlanmaktadır.

Sizler de dünyanın en prestijli üniversitelerinden biri olan Oxford Üniversitesi öğrencileriyle iç içe olmak ve ödüllü bir dil okulunda İngilizce eğitimi almak istiyorsanız Academy Universal Yurtdışı Eğitim danışmanlarıyla iletişime geçebilirsiniz.

 

BİLGİ FORMU (Her Türlü Soru ve Öneriniz İçin Bize Ulaşın)
 
BAŞARI HİKAYELERİMİZ
Nitelikli bir üniversitede eğitim almak, üniversite çağına gelmiş her gencin hayalidir. Siyasal ve ekonomik sorunlardan sıyrılıp, huzur ve güven içinde nitelikli üniversitelerde lisans eğitimi almak eskiden çok imkansız veya tabu olarak görülse de; şimdilerde Türkiye’nin herhangi bir şehrinde okumak kadar normal olarak algılanmaya başlamıştır. Bunun sebebi ise gelişen teknoloji ve ulaşım araçları vasıtası ile uzakların daha yakın olmasıdır. Global bir köy haline gelen dünyada, başka bir kıtada lisans veya yüksek lisans eğitimi tamamlamak belki de bir insanın hayatı boyunca yaşayabileceği en önemli ve unutulmaz deneyimdir. Bu deneyimi defalarca kez dünyanın en yaşanılası ülkesi seçilen Kanada’da yaşamaya ne dersiniz?
Lise çağından başlayarak, lisans, yüksek lisans, doktora, kurs&sertifika ve staj programları gibi geniş bir yelpazede fırsatlar sunan yurtdışı eğitim imkanları her geçen gün daha fazla ilgi görmektedir. Değişen eğitim ve sınav sistemine ayak uydurmak konusunda sorun yaşayan veya yeni bir dil öğrenerek eğitimini sürdürmek isteyen öğrenciler tarafından tercih edilen bu eğitim imkanları, öğrencilere de oldukça önemli katkılar sağlamaktadır.
‘Kurulumuz, yurt dışında alınan eğitimin niteliğini değerlendirmeye alarak aynı alanda diploma alan öğrenciler arasındaki adaletsizliği gidermeye çalışmak, yükseköğretimde kalite odaklı yeniliklere uyum sağlamak ve ileride meslek icrasını gerektiren alanlarda nitelikli istihdam ve kamunun yararını gözetmek amacıyla, alınan eğitimin niteliği ve eşdeğer programlara göre temel kazanımlar açısından inceleme yaparak denklik süreçlerini yürütmektedir.’