Genel Bilgiler

Güney Afrika Cumhuriyeti’nin başkentlerinden biri olan Cape Town, Güney Afrika’nın güneybatısında yer alır. 4 mevsim yaz yaşanır ve bozulmamış doğa güzellikleriyle doludur. Bu sebeple turistik seyahatler yapmayı sevenlerin en gözde mekânlarından biridir. Cape Town ayrıca ülkenin en kalabalık şehirlerinden biridir. Eski İngiliz sömürgesi olan Güney Afrika’da 70 kadar dil konuşulmakla birlikte anadil İngilizcedir. Dolayısıyla herkes İngilizce konuşabilir. Ülkede İngilizce konuşulduğu için de dil kursları kendilerine burada da yer bulmuşlardır.

1 aya kadarki kalışlar için Türkiye’den vize istemeyen Güney Afrika’ya 1 aya kadar vizesiz dil eğitimi için gidebilirsiniz. Bu arada dil öğrenirken aynı zamanda bu muhteşem güzellikteki ülkeyi gezmiş olursunuz. Cape Town’da sene boyunca sıcak bir hava hakim olduğu için sene içerisinde istediğiniz zaman dil eğitimine gidebilirsiniz.

Şehir, Hint Okyanusuyla Atlas Okyanusunu birbirinden ayıran Ümit Burnu’nun kıyısındadır. bu özelliği, Cape Town’ın çok fazla turist çekme sebeplerinden sadece biridir. Bunun yanında muhteşem manzaralarıyla ve doğasıyla birçok değişik aktiviteye ev sahipliği yapar.

Sosyal Yaşam

Cape Town, Güney Afrika Cumhuriyetinin en kalabalık şehirlerinden biridir. Dolayısıyla hareketli bir sosyal yaşama sahiptir. İklim ve doğasıyla da birçok yerden turist çekmesi sebebiyle halkı yabancılara karşı oldukça misafirperverdir. Burada daha önce sadece televizyonlarda görme fırsatını bulduğunuz çeşitli hayvanları yakından görebilirsiniz. Bu bakımdan bir yaşam deneyimi olarak herkesin hayatında hoş anılar bırakacak bir seyahat yapmış olursunuz.

Cape Town’da yaşam oldukça ucuzdur. Konaklama maliyetleri İngilizce dil eğitimi veren diğer ülkelere nazaran çok daha ekonomiktir diyebiliriz. Şehir, kalabalık ve bir o kadar düzenli bir şehir olduğundan bir yerden başka bir yere giderken ulaşım araçları konusunda sıkıntı yaşamazsınız.  Büyük oranda bir turizm şehri olması dolayısıyla hem gezilip görülecek çok yeri hem de çok renkli bir gece hayatı vardır.

BİLGİ FORMU (Her Türlü Soru ve Öneriniz İçin Bize Ulaşın)
 
Dil Okulları
Üniversiteler
BAŞARI HİKAYELERİMİZ
OKUMADAN YURTDIŞINA GİTMEYİN
Malta, Avrupa’nın güneyinde kalan, 5 adadan meydana gelmiş bir ada ülkesidir. Uzun yıllar İngiliz sömürgesinde kaldığı için, ülkedeki neredeyse her yerde İngiliz kültürünü ve etkilerini görmek mümkündür.
Her yıl dünyanın her yerinde bulunan yüz binlerce öğrenci İngiltere’de dil eğitimi almaktadır. Gelmeden önce öğrencilerin ve ailelerinin bilmesi gereken 2 önemli konu başlığı bulunmaktadır: Sağlık ve Konaklama. İngiltere’ ye yıl boyunca devamlı yağış alan bir iklim tipi olan ‘’ılıman okyonusal iklim’’ hakimdir. Orada yaşayan kişilere göre İngiltere’nin sisli havası normaldir. Fakat bizim Türk öğrencilerimiz için bu durum biraz farklı olabilir ve hafif rahatsızlıklar geçirebilirler. Bu nedenle oraya gitmeden önce sağlık hizmetiyle alakalı bilememiz gereken birkaç önemli husus bulunmaktadır.
Bilimsel olarak yapılan araştırmalara göre yabancı dil öğrenmek, beynin aktif olmayan kısımlarını çalıştırmaya yardımcı olup harekete geçirmektedir. Bu sayede birey dünyayı daha geniş ve detaylı algılayabilmekte ve yorumlayabilmektedir.

YURTDIŞI EĞİTİM HABERLERİ

Ücretsiz Bilgi İsteyin
Whatsapp’tan Sorun