Genel Bilgiler

Güney Afrika Cumhuriyeti’nin başkentlerinden biri olan Cape Town, Güney Afrika’nın güneybatısında yer alır. 4 mevsim yaz yaşanır ve bozulmamış doğa güzellikleriyle doludur. Bu sebeple turistik seyahatler yapmayı sevenlerin en gözde mekânlarından biridir. Cape Town ayrıca ülkenin en kalabalık şehirlerinden biridir. Eski İngiliz sömürgesi olan Güney Afrika’da 70 kadar dil konuşulmakla birlikte anadil İngilizcedir. Dolayısıyla herkes İngilizce konuşabilir. Ülkede İngilizce konuşulduğu için de dil kursları kendilerine burada da yer bulmuşlardır.

1 aya kadarki kalışlar için Türkiye’den vize istemeyen Güney Afrika’ya 1 aya kadar vizesiz dil eğitimi için gidebilirsiniz. Bu arada dil öğrenirken aynı zamanda bu muhteşem güzellikteki ülkeyi gezmiş olursunuz. Cape Town’da sene boyunca sıcak bir hava hakim olduğu için sene içerisinde istediğiniz zaman dil eğitimine gidebilirsiniz.

Şehir, Hint Okyanusuyla Atlas Okyanusunu birbirinden ayıran Ümit Burnu’nun kıyısındadır. bu özelliği, Cape Town’ın çok fazla turist çekme sebeplerinden sadece biridir. Bunun yanında muhteşem manzaralarıyla ve doğasıyla birçok değişik aktiviteye ev sahipliği yapar.

Sosyal Yaşam

Cape Town, Güney Afrika Cumhuriyetinin en kalabalık şehirlerinden biridir. Dolayısıyla hareketli bir sosyal yaşama sahiptir. İklim ve doğasıyla da birçok yerden turist çekmesi sebebiyle halkı yabancılara karşı oldukça misafirperverdir. Burada daha önce sadece televizyonlarda görme fırsatını bulduğunuz çeşitli hayvanları yakından görebilirsiniz. Bu bakımdan bir yaşam deneyimi olarak herkesin hayatında hoş anılar bırakacak bir seyahat yapmış olursunuz.

Cape Town’da yaşam oldukça ucuzdur. Konaklama maliyetleri İngilizce dil eğitimi veren diğer ülkelere nazaran çok daha ekonomiktir diyebiliriz. Şehir, kalabalık ve bir o kadar düzenli bir şehir olduğundan bir yerden başka bir yere giderken ulaşım araçları konusunda sıkıntı yaşamazsınız.  Büyük oranda bir turizm şehri olması dolayısıyla hem gezilip görülecek çok yeri hem de çok renkli bir gece hayatı vardır.

BİLGİ FORMU (Her Türlü Soru ve Öneriniz İçin Bize Ulaşın)
 
BAŞARI HİKAYELERİMİZ
Nitelikli bir üniversitede eğitim almak, üniversite çağına gelmiş her gencin hayalidir. Siyasal ve ekonomik sorunlardan sıyrılıp, huzur ve güven içinde nitelikli üniversitelerde lisans eğitimi almak eskiden çok imkansız veya tabu olarak görülse de; şimdilerde Türkiye’nin herhangi bir şehrinde okumak kadar normal olarak algılanmaya başlamıştır. Bunun sebebi ise gelişen teknoloji ve ulaşım araçları vasıtası ile uzakların daha yakın olmasıdır. Global bir köy haline gelen dünyada, başka bir kıtada lisans veya yüksek lisans eğitimi tamamlamak belki de bir insanın hayatı boyunca yaşayabileceği en önemli ve unutulmaz deneyimdir. Bu deneyimi defalarca kez dünyanın en yaşanılası ülkesi seçilen Kanada’da yaşamaya ne dersiniz?
Lise çağından başlayarak, lisans, yüksek lisans, doktora, kurs&sertifika ve staj programları gibi geniş bir yelpazede fırsatlar sunan yurtdışı eğitim imkanları her geçen gün daha fazla ilgi görmektedir. Değişen eğitim ve sınav sistemine ayak uydurmak konusunda sorun yaşayan veya yeni bir dil öğrenerek eğitimini sürdürmek isteyen öğrenciler tarafından tercih edilen bu eğitim imkanları, öğrencilere de oldukça önemli katkılar sağlamaktadır.
‘Kurulumuz, yurt dışında alınan eğitimin niteliğini değerlendirmeye alarak aynı alanda diploma alan öğrenciler arasındaki adaletsizliği gidermeye çalışmak, yükseköğretimde kalite odaklı yeniliklere uyum sağlamak ve ileride meslek icrasını gerektiren alanlarda nitelikli istihdam ve kamunun yararını gözetmek amacıyla, alınan eğitimin niteliği ve eşdeğer programlara göre temel kazanımlar açısından inceleme yaparak denklik süreçlerini yürütmektedir.’