Hakkımızda

Academy Universal Yurtdışı Eğitim olarak dünyanın pek çok noktasında anlaşmalı olduğumuz yüzlerce eğitim kurumu tarafından sunulan Dil Eğitimi, Lise, Üniversite, Master, MBA, Sertifika ve Staj programları ile yurtdışı eğitim sektöründe hizmet sunmaktayız.

Yurtdışı eğitim sektörünün rekabetçi yapısına inat, maddi kaygıdan önce öğrenci memnuniyetini esas alan danışmanlık politikamızı temel ilke olarak görmekteyiz. Eğitim ve kariyer gibi hayatlarının en önemli noktalarını bizimle birleştiren öğrencilerimizi doğru ve bilinçli yönlendirmek en önemli gayemizdir. Her biri alanında uzman yurtdışı eğitim danışmanlarımız, kayıt öncesinden eğitimlerini tamamlayıncaya kadar öğrencilerle birebir ilgilenmekte, eğitim süreçlerinin maksimum verimlilikte geçmesi için ellerinden geleni yapmaktadırlar.

Academy Universal olarak iletişimin gücüne inanmakta ve öğrencilerimizle iletişim içerisinde olmaktan memnuniyet duymaktayız. Modern çağın bir gerekliliği olarak yüz yüze iletişimin yanı sıra birçok sosyal iletişim araçları üzerinden de diyalog kurabildiğimiz öğrencilerimizle tüm kayıt ve eğitim sürecini interaktif şekilde sürdürmekteyiz. Böylece olası sorunları anında giderebilme ve öğrenciyi doğru yer ve zamanda yönlendirebilme imkanına sahip olmaktayız.

Kariyer hedeflerine ulaşma noktasında arayış içerisinde olan tüm öğrencilere hitap edebilecek geniş bir vizyonla hareket eden firmamıza yolunuz düşerse sizlerle tanışmaktan ve sıcak bir kahve içmekten memnuniyet duyacağımızı bilmenizi isteriz.

BİLGİ FORMU (Her Türlü Soru ve Öneriniz İçin Bize Ulaşın)
 
BAŞARI HİKAYELERİMİZ
Nitelikli bir üniversitede eğitim almak, üniversite çağına gelmiş her gencin hayalidir. Siyasal ve ekonomik sorunlardan sıyrılıp, huzur ve güven içinde nitelikli üniversitelerde lisans eğitimi almak eskiden çok imkansız veya tabu olarak görülse de; şimdilerde Türkiye’nin herhangi bir şehrinde okumak kadar normal olarak algılanmaya başlamıştır. Bunun sebebi ise gelişen teknoloji ve ulaşım araçları vasıtası ile uzakların daha yakın olmasıdır. Global bir köy haline gelen dünyada, başka bir kıtada lisans veya yüksek lisans eğitimi tamamlamak belki de bir insanın hayatı boyunca yaşayabileceği en önemli ve unutulmaz deneyimdir. Bu deneyimi defalarca kez dünyanın en yaşanılası ülkesi seçilen Kanada’da yaşamaya ne dersiniz?
Lise çağından başlayarak, lisans, yüksek lisans, doktora, kurs&sertifika ve staj programları gibi geniş bir yelpazede fırsatlar sunan yurtdışı eğitim imkanları her geçen gün daha fazla ilgi görmektedir. Değişen eğitim ve sınav sistemine ayak uydurmak konusunda sorun yaşayan veya yeni bir dil öğrenerek eğitimini sürdürmek isteyen öğrenciler tarafından tercih edilen bu eğitim imkanları, öğrencilere de oldukça önemli katkılar sağlamaktadır.
‘Kurulumuz, yurt dışında alınan eğitimin niteliğini değerlendirmeye alarak aynı alanda diploma alan öğrenciler arasındaki adaletsizliği gidermeye çalışmak, yükseköğretimde kalite odaklı yeniliklere uyum sağlamak ve ileride meslek icrasını gerektiren alanlarda nitelikli istihdam ve kamunun yararını gözetmek amacıyla, alınan eğitimin niteliği ve eşdeğer programlara göre temel kazanımlar açısından inceleme yaparak denklik süreçlerini yürütmektedir.’