İngilizce En İyi Nerede Öğrenilir?

Bilimsel olarak yapılan araştırmalara göre yabancı dil öğrenmek, beynin aktif olmayan kısımlarını çalıştırmaya yardımcı olup harekete geçirmektedir. Bu sayede birey dünyayı daha geniş ve detaylı algılayabilmekte ve yorumlayabilmektedir.

Fakat gelin görün ki bir yabancı dili, o dilin konuşulduğu ülkeye gidip, orada o dile maruz kalmadan öğrenmek pek mümkün değil. Eğer öyle olsaydı 9 yaşından beri her sene İngilizce eğitimi alan bizler şu an çok akıcı bir şekilde İngilizce konuşuyor olurduk.

İngilizceyi akıcı bir şekilde konuşmayı öğrenemeden üniversite bitiren sizlerde aranan temel donanımsa İngilizce biliyor olmanız. Sistemin kısırdöngüsünde insanda tükenmişlik hissi yaratan bu durumu aşmanın tek yolu İngilizcenin anadil olduğu ya da İngilizce öğrenmenin adeta bir yaşam şekline dönüştüğü ülkelerde İngilizce eğitim almaktır.

İngiltere, Amerika, Kanada, Malta… gibi eğitimin ve İngilizcenin sektör haline geldiği ülkelerde alacağınız yabancı dil eğitimi, Türkiye’de senelerdir halledemediğiniz İngilizce öğrenme işini çok daha kısa sürelerde ve daha düşük maliyetlerle halletmenize yardımcı olacaktır.

Türkiye’de bu iş için harcadığınız zamanı, emeği ve parayı göz önünde bulundurduğumuzda yurtdışında tamamlayacağınız dil eğitiminizin amacınıza ulaşmanızda sizin elinizden tutacağı ortadadır.

Türkiye’de çok iyi İngilizce kursları olabilir, fakat kursun kapısından dışarı adımınızı attığınızda Türkçe konuşmaya başladığınız an en başa dönüp kısırdöngüye yeniden dahil olduğunuzun farkında mısınız?

İngilizce senelerdir okullarda görüyor olsak bile bize yabancı bir dildir. Ve sakın unutmayın yabancı bir dili, o dile mecbur kalmadığınız sürece asla öğrenemezsiniz…

BİLGİ FORMU (Her Türlü Soru ve Öneriniz İçin Bize Ulaşın)
 
BAŞARI HİKAYELERİMİZ
Nitelikli bir üniversitede eğitim almak, üniversite çağına gelmiş her gencin hayalidir. Siyasal ve ekonomik sorunlardan sıyrılıp, huzur ve güven içinde nitelikli üniversitelerde lisans eğitimi almak eskiden çok imkansız veya tabu olarak görülse de; şimdilerde Türkiye’nin herhangi bir şehrinde okumak kadar normal olarak algılanmaya başlamıştır. Bunun sebebi ise gelişen teknoloji ve ulaşım araçları vasıtası ile uzakların daha yakın olmasıdır. Global bir köy haline gelen dünyada, başka bir kıtada lisans veya yüksek lisans eğitimi tamamlamak belki de bir insanın hayatı boyunca yaşayabileceği en önemli ve unutulmaz deneyimdir. Bu deneyimi defalarca kez dünyanın en yaşanılası ülkesi seçilen Kanada’da yaşamaya ne dersiniz?
Lise çağından başlayarak, lisans, yüksek lisans, doktora, kurs&sertifika ve staj programları gibi geniş bir yelpazede fırsatlar sunan yurtdışı eğitim imkanları her geçen gün daha fazla ilgi görmektedir. Değişen eğitim ve sınav sistemine ayak uydurmak konusunda sorun yaşayan veya yeni bir dil öğrenerek eğitimini sürdürmek isteyen öğrenciler tarafından tercih edilen bu eğitim imkanları, öğrencilere de oldukça önemli katkılar sağlamaktadır.
‘Kurulumuz, yurt dışında alınan eğitimin niteliğini değerlendirmeye alarak aynı alanda diploma alan öğrenciler arasındaki adaletsizliği gidermeye çalışmak, yükseköğretimde kalite odaklı yeniliklere uyum sağlamak ve ileride meslek icrasını gerektiren alanlarda nitelikli istihdam ve kamunun yararını gözetmek amacıyla, alınan eğitimin niteliği ve eşdeğer programlara göre temel kazanımlar açısından inceleme yaparak denklik süreçlerini yürütmektedir.’