İngiltere’de MBA

İş dünyasında başarılı olabilmenin tekniklerini akademik düzeyde öğreten bir program olarak MBA, günümüzde hangi bölümden olursa olsun, üniversite mezunları için oldukça popüler bir master programıdır. Açılımı Master of Business Administration olan MBA programlarını başarıyla tamamladığınızda artık profesyonel iş hayatınızda sağlam adımlar atabilirsiniz demektir. Üstelik MBA eğitiminizi İngiltere’de almak kariyerinize önemli katkılar sağlayacaktır. MBA eğitimi, lisansüstü bir eğitim olup hemen her ülkede vardır. Bunlardan en yaygınları elbette ki ABD, Kanada, Avustralya ve İngiltere’dir. İngiltere’de MBA eğitimi genellikle 1 yıl sürmekte iken saydığımız diğer ülkelerde 2 ya da 3 yıl sürebilmektedir.

MBA eğitiminde öğrenciler iş yaşamına dair tüm alanlarda uzmanlaşma olanağına sahiptir. Tüm alanların derslerini almakla birlikte örneğin pazarlama alanında uzmanlaşma ya da insan kaynakları alanında uzmanlaşma gibi farklı farklı alanlara ağırlık verebilme olanağına sahip olabilirsiniz. Kariyerinizi hangi yönde geliştirmek isterseniz MBA eğitimiyle iş yaşamında tüm kapılar size açık olacaktır. Eğer İngiltere’de MBA için gerekli şartları sağlayamazsanız, Pre-MBA programlarına katılarak da şansınızı artırabilirsiniz. Pre-MBA programları da tıpkı Pre-Master Programları gibidir. İngiltere’de üniversitelerden bağımsız kurumların birçoğunda Pre-MBA programı bulabilmek mümkündür. Bu programı bitirdiğinizde dilediğiniz Üniversitede MBA programına katılabilme şansınız artacaktır.

BİLGİ FORMU (Her Türlü Soru ve Öneriniz İçin Bize Ulaşın)
 
BAŞARI HİKAYELERİMİZ
Nitelikli bir üniversitede eğitim almak, üniversite çağına gelmiş her gencin hayalidir. Siyasal ve ekonomik sorunlardan sıyrılıp, huzur ve güven içinde nitelikli üniversitelerde lisans eğitimi almak eskiden çok imkansız veya tabu olarak görülse de; şimdilerde Türkiye’nin herhangi bir şehrinde okumak kadar normal olarak algılanmaya başlamıştır. Bunun sebebi ise gelişen teknoloji ve ulaşım araçları vasıtası ile uzakların daha yakın olmasıdır. Global bir köy haline gelen dünyada, başka bir kıtada lisans veya yüksek lisans eğitimi tamamlamak belki de bir insanın hayatı boyunca yaşayabileceği en önemli ve unutulmaz deneyimdir. Bu deneyimi defalarca kez dünyanın en yaşanılası ülkesi seçilen Kanada’da yaşamaya ne dersiniz?
Lise çağından başlayarak, lisans, yüksek lisans, doktora, kurs&sertifika ve staj programları gibi geniş bir yelpazede fırsatlar sunan yurtdışı eğitim imkanları her geçen gün daha fazla ilgi görmektedir. Değişen eğitim ve sınav sistemine ayak uydurmak konusunda sorun yaşayan veya yeni bir dil öğrenerek eğitimini sürdürmek isteyen öğrenciler tarafından tercih edilen bu eğitim imkanları, öğrencilere de oldukça önemli katkılar sağlamaktadır.
‘Kurulumuz, yurt dışında alınan eğitimin niteliğini değerlendirmeye alarak aynı alanda diploma alan öğrenciler arasındaki adaletsizliği gidermeye çalışmak, yükseköğretimde kalite odaklı yeniliklere uyum sağlamak ve ileride meslek icrasını gerektiren alanlarda nitelikli istihdam ve kamunun yararını gözetmek amacıyla, alınan eğitimin niteliği ve eşdeğer programlara göre temel kazanımlar açısından inceleme yaparak denklik süreçlerini yürütmektedir.’