İrlanda'da MBA

Özellikle başta Dublin olmak üzere birçok şehrinde bulunan üst düzey üniversitelerinde sunulan kaliteli MBA programları İrlanda’yı MBA eğitimi açısından önemli bir seçenek yapmaktadır. Yabancı öğrencileri İrlanda’da MBA programlarına yönlendiren diğer önemli bir neden ise MBA programlarının İrlanda’da 1 sene sürüyor olmasıdır.

Akademik ve iş hayatında zaman kaybetmeden nitelikli bir üniversitede MBA yapmak isteyen birçok birey İrlanda’ya yönelmektedir. Eğitim dilinin İngilizce olduğu MBA programları sonrasında alınan derece ile mezunlar, dünyanın önde gelen global firmalarında çalışma şansını yakalamaktadırlar.  Ayrıca, İrlanda Google, Facebook, Twitter gibi birçok global firmanın Avrupa temsilciliğine av sahipliği yapan bir ülkedir. İrlanda’da MBA eğitimi ile yanı başınızda olan bu firmalara başvurma imkanını da yakalamış olacaksınız.

İrlanda gibi büyüleyici bir ülkede yaşama ve kültürünü keşfetme fırsatı yerli yabancı birçok öğrencinin MBA eğitimi için İrlanda’yı seçmesinin diğer bir nedendir.

Siz de bu deneyimi yaşamak ister misiniz?

Telefonla ya da Bilgi İstek Formumuzu doldurarak alanında deneyimli danışmanlarımızla iletişime geçip bütün detaylara kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

BİLGİ FORMU (Her Türlü Soru ve Öneriniz İçin Bize Ulaşın)
 
BAŞARI HİKAYELERİMİZ
Nitelikli bir üniversitede eğitim almak, üniversite çağına gelmiş her gencin hayalidir. Siyasal ve ekonomik sorunlardan sıyrılıp, huzur ve güven içinde nitelikli üniversitelerde lisans eğitimi almak eskiden çok imkansız veya tabu olarak görülse de; şimdilerde Türkiye’nin herhangi bir şehrinde okumak kadar normal olarak algılanmaya başlamıştır. Bunun sebebi ise gelişen teknoloji ve ulaşım araçları vasıtası ile uzakların daha yakın olmasıdır. Global bir köy haline gelen dünyada, başka bir kıtada lisans veya yüksek lisans eğitimi tamamlamak belki de bir insanın hayatı boyunca yaşayabileceği en önemli ve unutulmaz deneyimdir. Bu deneyimi defalarca kez dünyanın en yaşanılası ülkesi seçilen Kanada’da yaşamaya ne dersiniz?
Lise çağından başlayarak, lisans, yüksek lisans, doktora, kurs&sertifika ve staj programları gibi geniş bir yelpazede fırsatlar sunan yurtdışı eğitim imkanları her geçen gün daha fazla ilgi görmektedir. Değişen eğitim ve sınav sistemine ayak uydurmak konusunda sorun yaşayan veya yeni bir dil öğrenerek eğitimini sürdürmek isteyen öğrenciler tarafından tercih edilen bu eğitim imkanları, öğrencilere de oldukça önemli katkılar sağlamaktadır.
‘Kurulumuz, yurt dışında alınan eğitimin niteliğini değerlendirmeye alarak aynı alanda diploma alan öğrenciler arasındaki adaletsizliği gidermeye çalışmak, yükseköğretimde kalite odaklı yeniliklere uyum sağlamak ve ileride meslek icrasını gerektiren alanlarda nitelikli istihdam ve kamunun yararını gözetmek amacıyla, alınan eğitimin niteliği ve eşdeğer programlara göre temel kazanımlar açısından inceleme yaparak denklik süreçlerini yürütmektedir.’