Lisans Tamamlama

YURTDIŞINDA LİSANS TAMAMLAMA EĞİTİMİ

Türkiye’de lise eğitiminden sonra direkt geçiş hakkı olan ön lisans bölümleri her yıl binlerce öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Ön lisans eğitimleri bittikten sonra DGS (Dikey Geçiş Sınavı) sınavına girerek 2 yıllık ön lisans eğitimlerini, 4 yıllık lisans eğitimine tamamlamak isteyen öğrenciler genelde açıkta kalmaktadır. Bunun sebebi ise mezun olan ön lisans öğrenci sayısı ile 4 yıllık dikey geçiş için açılan kadro sayısı arasındaki kocaman uçurumdur.

Bugünün şartları ile değerlendirdiğimizde, 4 yıllık üniversite biten mezunlar dahi işsizken, ön lisans eğitimi alan öğrenciler için durum daha da zor hale gelmektedir. Peki ön lisans eğitiminizi herhangi bir sınava girmeksizin lisans eğitimine yurtdışında tamamlayabilirsiniz deseydik tepkiniz ne olurdu?

DGS sınav puanınıza ya da mezuniyet puanınıza bakılmaksızın, Türkiye’deki 2 yıllık eğitiminizi, yurtdışında 4 yıllık lisans eğitimine tamamlayabilirsiniz. Hem de sene kaybetmeden! Ön lisans transkriptiniz ile yapacağınız başvuru sayesinde gitmek istediğiniz üniversite transkriptinizi inceleyerek sizi 2. ya da 3. sınıftan eğitime dahil etme imkanı sunabilmektedir.  Böylece zaman kaybetmeden hayalini kurmuş olduğunuz lisans diplomasına sahip olabileceksiniz.

Eğer en az intermediate seviyesinde İngilizce bilginiz varsa; Amerika, İngiltere, Kanada, Almanya, Avusturya, Bulgaristan, Macaristan, Ukrayna gibi ülkelerde herhangi bir sınava girmeden lisans tamamlama eğitimi yapabilirsiniz. İngilizce bilmiyorsanız eğer, Avrupa Birliği üyesi Bulgaristan’da da İngilizce dilde lisans tamamlama eğitiminize başlayabilirsiniz. Ön lisans eğitiminde Bulgaristan’ın önemli avantajları bulunmaktadır. Detaylı bilgi için danışmanlarımızla iletişime geçmekten lütfen çekinmeyin.

Hem hayalini kurmuş olduğunuz lisans diplomasına sahip olmak hem de yabancı dilinizi geliştirip mesleğe başladığınızda fark yaratmak istiyorsanız erken kayıt dönemini kaçırmamalısınız.

Telefonla ya da Bilgi İstek Formumuzu doldurarak alanında deneyimli danışmanlarımızla iletişime geçip bütün detaylara kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

BİLGİ FORMU (Her Türlü Soru ve Öneriniz İçin Bize Ulaşın)
 
BAŞARI HİKAYELERİMİZ
Nitelikli bir üniversitede eğitim almak, üniversite çağına gelmiş her gencin hayalidir. Siyasal ve ekonomik sorunlardan sıyrılıp, huzur ve güven içinde nitelikli üniversitelerde lisans eğitimi almak eskiden çok imkansız veya tabu olarak görülse de; şimdilerde Türkiye’nin herhangi bir şehrinde okumak kadar normal olarak algılanmaya başlamıştır. Bunun sebebi ise gelişen teknoloji ve ulaşım araçları vasıtası ile uzakların daha yakın olmasıdır. Global bir köy haline gelen dünyada, başka bir kıtada lisans veya yüksek lisans eğitimi tamamlamak belki de bir insanın hayatı boyunca yaşayabileceği en önemli ve unutulmaz deneyimdir. Bu deneyimi defalarca kez dünyanın en yaşanılası ülkesi seçilen Kanada’da yaşamaya ne dersiniz?
Lise çağından başlayarak, lisans, yüksek lisans, doktora, kurs&sertifika ve staj programları gibi geniş bir yelpazede fırsatlar sunan yurtdışı eğitim imkanları her geçen gün daha fazla ilgi görmektedir. Değişen eğitim ve sınav sistemine ayak uydurmak konusunda sorun yaşayan veya yeni bir dil öğrenerek eğitimini sürdürmek isteyen öğrenciler tarafından tercih edilen bu eğitim imkanları, öğrencilere de oldukça önemli katkılar sağlamaktadır.
‘Kurulumuz, yurt dışında alınan eğitimin niteliğini değerlendirmeye alarak aynı alanda diploma alan öğrenciler arasındaki adaletsizliği gidermeye çalışmak, yükseköğretimde kalite odaklı yeniliklere uyum sağlamak ve ileride meslek icrasını gerektiren alanlarda nitelikli istihdam ve kamunun yararını gözetmek amacıyla, alınan eğitimin niteliği ve eşdeğer programlara göre temel kazanımlar açısından inceleme yaparak denklik süreçlerini yürütmektedir.’