Los Angeles’ta Yaz Okulu

 

Yaz okulları küçük yaşlardaki öğrencilere yurtdışında hem dil öğrenme hem de sosyalleşme imkanı tanıyan alternatiflerdir. 3 aylık tatil dönemini farklı bir ülkede farklı kültürleri tanıyarak ve yabancı dil öğrenerek geçirmek öğrencilere yeni bir vizyon kazandırmakta ve özgüvenlerini geliştirmektedir. Bu kazanımın farkında olan veliler ve öğrenciler Amerika, Kanada, İngiltere ve Malta gibi ülkelerdeki yaz okullarına katılarak unutulmaz deneyimler kazanmaktadırlar.

Yurtdışı yaz okulu deneyimi için en çok tercih edilen lokasyonlardan biri Amerika’nın California Eyaletinde bulunan Los Angeles şehridir. Los Angeles genel olarak huzurun, yeşilliğin, dinginliğin ve enerjinin hakim olduğu bir şehirdir. Bu yüzden özellikle yaz aylarında dil okulu ve yaz okulu için sıklıkla tercih edilmektedir. Los Angeles’ta en çok tercih edilen yaz okulları şu şekildedir:

- EC (English Language Centres) Dil Okulu: UCLA (University oc California Los Angeles) Üniversitesinin kampüsünde yer alan EC yaz okulu, minimum 10, maksimum 17 yaşındaki öğrencilere dil eğitimi vermektedir. Yaz okulu süresince sabahları dil eğitimi alan öğrenciler öğleden sonraları da sosyal etkinliklere katılmaktadırlar. Gündüz etkinlikleri dışında akşamları da etkinliklerin bulunduğu EC’nin yaz okul programında Disneyland turu, karaoke eğlenceleri ve şehir turları gibi tüm gün gerçekleşecek aktiviteler de bulunmaktadır. Eğitim programları süresince kampüs alanı içerisinde yurtta tam pansiyon konaklayacak öğrencilere hocaları ve sosyal liderleri de eşlik edecektir.

- Kings Education Dil Okulu: Kings Education Dil Okulunun çocuklara yönelik yaz okulu Occidental College kampüsünde yer almaktadır. Dowtown ve Hollywood gibi merkezi lokasyonlara oldukça yakın olan okul, öğrencilere güvenilir bir yaz okulu programı sunmaktadır. Minimum 1, maksimum 17 yaşındaki öğrencilerin dahil olabildikleri Kings Education Dil Okulunun yaz kursları, öğrencilere kampüs alanı içerisindeki yurtlarda tam pansiyon konaklama imkanı sunmaktadır. Açık alan tiyatro salonu, yüzme havuzu, ferah ve geniş sınıf ortamı, yeşil ve büyük kampüs alanı ile Kings Education Dil Okulunun yaz kursları her yıl yüzlerce yabancı öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır.

- Sprachcaffe Dil Okulu: Kurumsal ve zincir dil okullardan olan Sprachcaffe Dil Okulu, çocuklara yönelik yaz okulları açısından da oldukça fazla seçenek sunmaktadır. Bu seçeneklerden biri de Los Angeles’taki yaz okuludur. Sprachcaffe Dil Okulunun Los Angeles’taki yaz okulu minimum 14, maksimum 21 yaşındaki öğrencilere eğitim imkanı sunmaktadır. Şehir merkezine 30 dakikalık uzaklıkta olan Sprachcaffe, öğrencilere hem tam pansiyon aile yanı konaklama hem de kampüs alanı içerisindeki öğrenci yurtlarında  tam pansiyon konaklama seçeneği sunmaktadır. Aile yanı konaklamalar genellikle toplu taşıma araçları ile okula 45-50 dakikalık ulaşım mesafesindedir.

Sizler de çocuklarınızın eğlenerek öğrenebilecekleri, sosyalleşerek yeni kültürleri tanıyabilecekleri bir yaz okulu programına dahil olmalarını istiyorsanız bir an önce bizlerle irtibata geçiniz…

 

BİLGİ FORMU (Her Türlü Soru ve Öneriniz İçin Bize Ulaşın)
 
BAŞARI HİKAYELERİMİZ
Nitelikli bir üniversitede eğitim almak, üniversite çağına gelmiş her gencin hayalidir. Siyasal ve ekonomik sorunlardan sıyrılıp, huzur ve güven içinde nitelikli üniversitelerde lisans eğitimi almak eskiden çok imkansız veya tabu olarak görülse de; şimdilerde Türkiye’nin herhangi bir şehrinde okumak kadar normal olarak algılanmaya başlamıştır. Bunun sebebi ise gelişen teknoloji ve ulaşım araçları vasıtası ile uzakların daha yakın olmasıdır. Global bir köy haline gelen dünyada, başka bir kıtada lisans veya yüksek lisans eğitimi tamamlamak belki de bir insanın hayatı boyunca yaşayabileceği en önemli ve unutulmaz deneyimdir. Bu deneyimi defalarca kez dünyanın en yaşanılası ülkesi seçilen Kanada’da yaşamaya ne dersiniz?
Lise çağından başlayarak, lisans, yüksek lisans, doktora, kurs&sertifika ve staj programları gibi geniş bir yelpazede fırsatlar sunan yurtdışı eğitim imkanları her geçen gün daha fazla ilgi görmektedir. Değişen eğitim ve sınav sistemine ayak uydurmak konusunda sorun yaşayan veya yeni bir dil öğrenerek eğitimini sürdürmek isteyen öğrenciler tarafından tercih edilen bu eğitim imkanları, öğrencilere de oldukça önemli katkılar sağlamaktadır.
‘Kurulumuz, yurt dışında alınan eğitimin niteliğini değerlendirmeye alarak aynı alanda diploma alan öğrenciler arasındaki adaletsizliği gidermeye çalışmak, yükseköğretimde kalite odaklı yeniliklere uyum sağlamak ve ileride meslek icrasını gerektiren alanlarda nitelikli istihdam ve kamunun yararını gözetmek amacıyla, alınan eğitimin niteliği ve eşdeğer programlara göre temel kazanımlar açısından inceleme yaparak denklik süreçlerini yürütmektedir.’