Malta'da Dil Eğitimi Almanın Avantajları Nelerdir?

Malta, Avrupa’nın güneyinde kalan, 5 adadan meydana gelmiş bir ada ülkesidir. Uzun yıllar İngiliz sömürgesinde kaldığı için, ülkedeki neredeyse her yerde İngiliz kültürünü ve etkilerini görmek mümkündür.

Malta, bir ada ülkesi olmasından dolayı, tramvay, metro gibi yer altı veya yerüstü raylı ulaşım sistemlerine rastlanmamaktadır. Ülke içerisindeki ulaşım, otobüs ve deniz motorları ile sağlanmaktadır. Ada ülkesi olmasının bir sonucu olarak Akdeniz sahilindeki en büyük ve doğal limanlarından birine sahiptir.

2004 yılında Avrupa Birliği’ne giren ve bu sayede eğitim kurumları da reforma uğrayan Malta, dünyanın her yerinden gelen dil okulu öğrencileri tarafından mesken tutulmaktadır. Malta’da dil eğitiminin bu kadar çok tercih ediliyor olmasının en temel sebebi, Türkiye’ye yakınlığı, ideal bir tatil mekanı olması ve dil okulu ücretlerinin uygun olmasıdır.

Malta’nın resmi dili Maltaca ve İngilizcedir. Hatta 1934’lere kadar ülkenin anadili yalnızca İngilizce iken, sonradan Maltaca dili de resmi dil olarak kabul edilmiştir. Bu yüzden sanıldığının aksine, dil okullarındaki eğitmenler anadili İngilizce olan, deneyimli ve akademik başarı eğrisi yüksek olan kişilerdir.

Akdeniz’deki stratejik konumu ve uygun dil okulları sayesinde özellikle yaz dönemlerinde birçok öğrenci tarafından tercih edilen Malta’da 50’nin üzerinde dil okulu bulunmaktadır. Okulların tamamı Malta adasında olup, şehir içi ulaşım göz önünde bulundurulduğunda merkezi konumdadırlar.

  • Genel İngilizce Kursları
  • İş İngilizcesi
  • Mesleki İngilizce
  • Akademik İngilizce
  • IELTS, TOEFL Sınav İngilizcesi

 Yaz Okulları ile farklı talep ve hedeflere yönelik farklı eğitim programlarına ve kurslarına kayıt olunabiliyor olması, daha nitelikli ve etkili eğitim anlayışını doğurmaktadır. Okulların çoğu kurs dönemi başlamadan önce öğrencileri seviye belirleme sınavlarına sokarak önce seviyelerini tespit etmekte, ardından İngilizce dil bilgisine uygun olan sınıflara yerleştirmektedirler. Böylece sınıflardaki öğrenciler arasında, dil bilme ve dili kullanabilme konusunda uçurum olmamaktadır.

Farklı konaklama seçenekleri ile öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılayan dil okulları, öğrencilere bol bol pratik yapma imkânı sunarak Malta’da dil eğitimini daha da cazip hale getiriyor.

  • Aile Yanında Konaklama,
  • Yurtta Konaklama,
  • Apart Dairelerde Konaklama,
  • Öğrenci Evlerinde Konaklama,
  • Otellerde Konaklama,

gibi farklı seçenekler sunan okullar, öğrencilerin beklenti ve isteklerine açıktır.

Malta, uluslararası öğrenci çeşitliliği, uygun dil okulu ve konaklama seçenekleri, yaz dönemi için ideal bir tatil mekanı olması, kültür sanat etkinlikleri ve hareketli caddeleri ile bir öğrenci ülkesidir. Siz de Malta’da dil eğitimi alarak, hem tatil yaparak  sosyal gelişiminize katkı sağlamak hem de acısız stressiz İngilizce öğrenmek istemez misiniz?

             

BİLGİ FORMU (Her Türlü Soru ve Öneriniz İçin Bize Ulaşın)
 
BAŞARI HİKAYELERİMİZ
Nitelikli bir üniversitede eğitim almak, üniversite çağına gelmiş her gencin hayalidir. Siyasal ve ekonomik sorunlardan sıyrılıp, huzur ve güven içinde nitelikli üniversitelerde lisans eğitimi almak eskiden çok imkansız veya tabu olarak görülse de; şimdilerde Türkiye’nin herhangi bir şehrinde okumak kadar normal olarak algılanmaya başlamıştır. Bunun sebebi ise gelişen teknoloji ve ulaşım araçları vasıtası ile uzakların daha yakın olmasıdır. Global bir köy haline gelen dünyada, başka bir kıtada lisans veya yüksek lisans eğitimi tamamlamak belki de bir insanın hayatı boyunca yaşayabileceği en önemli ve unutulmaz deneyimdir. Bu deneyimi defalarca kez dünyanın en yaşanılası ülkesi seçilen Kanada’da yaşamaya ne dersiniz?
Lise çağından başlayarak, lisans, yüksek lisans, doktora, kurs&sertifika ve staj programları gibi geniş bir yelpazede fırsatlar sunan yurtdışı eğitim imkanları her geçen gün daha fazla ilgi görmektedir. Değişen eğitim ve sınav sistemine ayak uydurmak konusunda sorun yaşayan veya yeni bir dil öğrenerek eğitimini sürdürmek isteyen öğrenciler tarafından tercih edilen bu eğitim imkanları, öğrencilere de oldukça önemli katkılar sağlamaktadır.
‘Kurulumuz, yurt dışında alınan eğitimin niteliğini değerlendirmeye alarak aynı alanda diploma alan öğrenciler arasındaki adaletsizliği gidermeye çalışmak, yükseköğretimde kalite odaklı yeniliklere uyum sağlamak ve ileride meslek icrasını gerektiren alanlarda nitelikli istihdam ve kamunun yararını gözetmek amacıyla, alınan eğitimin niteliği ve eşdeğer programlara göre temel kazanımlar açısından inceleme yaparak denklik süreçlerini yürütmektedir.’