Neden Almanya’da Üniversite Eğitimi Almalıyım?

Almanya, Avrupa’nın en stratejik noktasında konumlanmış, teknoloji, sanayi, eğitim gibi sektörlerde birçok ülkenin rol model aldığı bir ülkedir. Küresel markalara ev sahipliği yaptığı gibi bu markalarda çalışan önemli CEO ve marka sahiplerinin de eğitim aldığı okulları bünyesinde barındıran bir ekoldür aynı zamanda.

Alman gibi yaşamak, Alman disiplini, Alman düzeni, Alman eğitim sistemi gibi günlük hayatımızda kullandığımız, düzeni, refahı ve sistemli olmayı temsil eden birçok yaşam standartları Almanlardan esinlenilmiştir. Çünkü kabul etmek gerekir ki Almanlar mükemmeliyetçi bir millettir ve onlardaki bu yaşam şekli başka hiçbir millette yoktur.

Hayatın tüm alanına nüfus eden mükemmeliyetçi yaşam arzusu Alman eğitim sisteminin de merkezini oluşturmaktadır. Akademik olarak dünyanın en iyi 500 üniversitesi arasına girmiş birçok Alman üniversitesinin bulunması bu durumun en basit göstergesidir.

Köklü bir eğitim geleneğini, modern hayatın teknolojik imkanları ile harmanlayıp çok uyumlu bir sentez elde eden Almanlar, bu eğitim sistemleri sayesinde ekol olarak kabul edilmektedir.

Sanayi, teknoloji, ticaret, ekonomi, siyaset merkezi olarak Almanya’da tamamlayacağınız üniversite eğitimi akademik başarının yanında okuyacağınız bölüm ile alakalı sizlere uygulama ve alanın içine girerek seçtiğiniz mesleği önceden deneyimleme fırsatı da sınacaktır. Düşünsenize; ekonomi veya uluslararası ilişkiler okuyorsunuz hem de Almanya’da. Yani Avrupa Birliği gibi tüm dünyaya yön veren bir topluluğun kurulmasını sağlamış kurucu bir ülkede. Veya makine mühendisliği okuyorsunuz ve eğitiminiz sırasında Volkswagen gibi küresel bir markanın üretim sürecine ve fabrikasına ulaşma şansınız var. Sizce bundan daha ayrıcalıklı başka ne olabilir?

Alacağınız mavi diploma sayesinde uluslararası geçerliliğe sahip bir diplomanızı ve prestijli bir okuldan mezun olduğunuzda yaşayacağınız özgüveni de düşündüğümüzde ne kadar donanımlı ve ayrı bir yeriniz olacağını siz de görebiliyor musunuz?

 

BİLGİ FORMU (Her Türlü Soru ve Öneriniz İçin Bize Ulaşın)
 
BAŞARI HİKAYELERİMİZ
Nitelikli bir üniversitede eğitim almak, üniversite çağına gelmiş her gencin hayalidir. Siyasal ve ekonomik sorunlardan sıyrılıp, huzur ve güven içinde nitelikli üniversitelerde lisans eğitimi almak eskiden çok imkansız veya tabu olarak görülse de; şimdilerde Türkiye’nin herhangi bir şehrinde okumak kadar normal olarak algılanmaya başlamıştır. Bunun sebebi ise gelişen teknoloji ve ulaşım araçları vasıtası ile uzakların daha yakın olmasıdır. Global bir köy haline gelen dünyada, başka bir kıtada lisans veya yüksek lisans eğitimi tamamlamak belki de bir insanın hayatı boyunca yaşayabileceği en önemli ve unutulmaz deneyimdir. Bu deneyimi defalarca kez dünyanın en yaşanılası ülkesi seçilen Kanada’da yaşamaya ne dersiniz?
Lise çağından başlayarak, lisans, yüksek lisans, doktora, kurs&sertifika ve staj programları gibi geniş bir yelpazede fırsatlar sunan yurtdışı eğitim imkanları her geçen gün daha fazla ilgi görmektedir. Değişen eğitim ve sınav sistemine ayak uydurmak konusunda sorun yaşayan veya yeni bir dil öğrenerek eğitimini sürdürmek isteyen öğrenciler tarafından tercih edilen bu eğitim imkanları, öğrencilere de oldukça önemli katkılar sağlamaktadır.
‘Kurulumuz, yurt dışında alınan eğitimin niteliğini değerlendirmeye alarak aynı alanda diploma alan öğrenciler arasındaki adaletsizliği gidermeye çalışmak, yükseköğretimde kalite odaklı yeniliklere uyum sağlamak ve ileride meslek icrasını gerektiren alanlarda nitelikli istihdam ve kamunun yararını gözetmek amacıyla, alınan eğitimin niteliği ve eşdeğer programlara göre temel kazanımlar açısından inceleme yaparak denklik süreçlerini yürütmektedir.’