Neden Çin’de Üniversite Eğitimi Almalıyım?

Ekonomi ve ticaret denince akla ilk gelen ülkelerden biri olan Çin, dünyanın en büyük ihracatçılarından biri olarak küresel ekonomi ve ticarette epey söz hakkı olan bir ülkedir. Özellikle Türkiye olan ticari ilişkileri göz önünde bulundurulduğunda, Türkiye için önemli bir partnerdir ve bu şekilde Türkiye ile sürekliliği olan bir ilişkiler yumağına sahiptir.

Birçok Avrupa ülkesinde olduğu gibi Çin’de de eğitim her şey demektir. Hem kendi milli kalkınmaları hem de uluslararası arenada ve ticarette boy göstermeleri için eğitime önem vermeleri gerektiğinin bilincinde bir ülke olarak Çin, her geçen yıl daha da iyiye giden bir eğitim sistemine sahiptir.

Çin’deki üniversitelerin kalitesi ve eğitimin niteliği tartışılmaz derecede başarılıdır. Dünyanın en iyi 500 üniversitesi arasındaki akademik başarı listelerinde, 40 tane Çin üniversitesi bulunmaktadır. Bu üniversitelerin tamamı devlet üniversitelerinden oluşmaktadır.

Çincenin dünyada en çok konuşulan ikinci dil olması, Çin’in ekonomi ve ticari yönden dünyanın merkezi konumunda olması, büyüyen ekonomisi ile yakın tarihlerde ekonomi devi olacak bir ülke olmasından dolayı, yurtdışından binlerce öğrenci üniversite eğitimi ya da dil eğitimi için Çin’i tercih etmektedir.

Çin’de eğitimi tercih eden öğrenciler arasında son zamanlarda çoğunlukta olmaya başlayan Türk öğrenciler ise, Türkiye ve Çin arasındaki ticari ve ekonomik ilişkilerden ve Çince biliyor olmanın öneminden haberdar oldukları gibi, Türkiye’de Çince bilen donanımlı iş gücünün yetersizliğinden ve Çin ile ilişkilerin geliştirilebilmesi için Çince bilinmesi gerektiğinden farkındadırlar.

Tüm bunların dışında dünyanın en prestijli üniversitelerinde oldukça makul fiyatlarla üniversite eğitimi almak ve Türkiye’ye döndüğünüzde kendinizi özel hissetmek istemez misiniz? İş dünyasının hala aradığı o donanımlı kişi siz olabilirsiniz.

 

BİLGİ FORMU (Her Türlü Soru ve Öneriniz İçin Bize Ulaşın)
 
BAŞARI HİKAYELERİMİZ
Nitelikli bir üniversitede eğitim almak, üniversite çağına gelmiş her gencin hayalidir. Siyasal ve ekonomik sorunlardan sıyrılıp, huzur ve güven içinde nitelikli üniversitelerde lisans eğitimi almak eskiden çok imkansız veya tabu olarak görülse de; şimdilerde Türkiye’nin herhangi bir şehrinde okumak kadar normal olarak algılanmaya başlamıştır. Bunun sebebi ise gelişen teknoloji ve ulaşım araçları vasıtası ile uzakların daha yakın olmasıdır. Global bir köy haline gelen dünyada, başka bir kıtada lisans veya yüksek lisans eğitimi tamamlamak belki de bir insanın hayatı boyunca yaşayabileceği en önemli ve unutulmaz deneyimdir. Bu deneyimi defalarca kez dünyanın en yaşanılası ülkesi seçilen Kanada’da yaşamaya ne dersiniz?
Lise çağından başlayarak, lisans, yüksek lisans, doktora, kurs&sertifika ve staj programları gibi geniş bir yelpazede fırsatlar sunan yurtdışı eğitim imkanları her geçen gün daha fazla ilgi görmektedir. Değişen eğitim ve sınav sistemine ayak uydurmak konusunda sorun yaşayan veya yeni bir dil öğrenerek eğitimini sürdürmek isteyen öğrenciler tarafından tercih edilen bu eğitim imkanları, öğrencilere de oldukça önemli katkılar sağlamaktadır.
‘Kurulumuz, yurt dışında alınan eğitimin niteliğini değerlendirmeye alarak aynı alanda diploma alan öğrenciler arasındaki adaletsizliği gidermeye çalışmak, yükseköğretimde kalite odaklı yeniliklere uyum sağlamak ve ileride meslek icrasını gerektiren alanlarda nitelikli istihdam ve kamunun yararını gözetmek amacıyla, alınan eğitimin niteliği ve eşdeğer programlara göre temel kazanımlar açısından inceleme yaparak denklik süreçlerini yürütmektedir.’