Neden Yurtdışında Eğitim ?

Kariyer hedeflerimize ulaşmaya çalışırken her zaman en sağlam basamakları seçmeye çalışırız. Bu basamakların her biri birer eğitim sürecidir ve biz her bir süreci bize en uygun şartlarda almaya çabalarız. Bu eğitimler genellikle dil eğitimi, üniversite düzeyinde eğitim ve mesleki sertifika programlarıdır. Bu tür programlara Türkiye’de katılabileceğiniz gibi yurtdışında da katılabileceğiniz çeşitli programlar vardır.

Elbette ki yurtdışında eğitim almak herkesin hayalidir ancak birçok insan bunun sadece bir hayalden ibaret olduğunu düşünür. Yurtdışında çok çeşitli ülkelerde çok çeşitli ihtiyaçlara ve her türlü bütçeye göre programlar vardır. Mutlaka size uygun bir program da bulunur ve siz de bir yurtdışında eğitim, yaşam ve hatta çalışma deneyimini yaşayabilirsiniz.

Yurtdışında eğitimin size kazandıracakları:

•    Her bir yurtdışı deneyimi yepyeni bir bakış açısı kazanmak demektir. Birçok farklı kültürü birden yakından tanıma fırsatı bulursunuz ve ufkunuz biraz daha genişler.

•    Bulunduğunuz ülkenin dilini hem daha hızlı hem de daha etkin ve dolu dolu öğrenme fırsatı edinmiş olursunuz, çünkü en etkili dil öğrenme yöntemi o dili, içinde doğup yaşadığı toplumun içinde bizzat yaşayarak öğrenmektir.

•    Dünyaca tanınan kurumlarda eğitim alma fırsatı edinirsiniz. Buralardan aldığınız sertifika veya diplomalar genellikle tüm dünyaca tanınan belgelerdir ve size büyük prestij kazandıracaktır.

•    Eğitim alırken aynı zamanda bambaşka yerleri gezip görme fırsatına sahip olursunuz. Örneğin Londra’da bir dil eğitimi alırken İskoçya’yı gezme fırsatınız olacak, yine Almanya’ya bir eğitime gittiğinizde aldığınız vizeyle başka birçok Avrupa ülkesini de gezip görebilirsiniz.

•    Türkiye’ye döndüğünüzde yaptığınız iş başvurularında hep bir adım daha önde olacaksınız. Bir yurtdışı deneyimi kariyer anlamında size çok fazla kapı aralayacaktır.

•    Eğitiminize orada devam etme fırsatı yakalayabilirsiniz. Örneğin dil okuluna gittiğinizde üniversiteleri araştırma fırsatınız olur ve bir üniversiteye kayıt olup bitirdikten sonra da yükseköğreniminize orada kabul edilmeniz her zaman daha kolay olacaktır.

•    Kimi ülkelerde eğitim alırken aynı zamanda çalışma hakkına da sahip olursunuz, böylece cep harçlığınızı çıkarabilir ve yabancı bir ülkede çalışma deneyimine sahip olmuş olursunuz.

•    Kanada, Avustralya, Almanya gibi bazı ülkelerde üniversite eğitiminden sonra en az 1 yıldan 3 yıla kadar çalışma ve oturum izni alabilirsiniz. Ve hatta hem yaşam hem de çalışma deneyiminden sonra kimi ülkelerde göçmenliğe başvurabilir ve o ülkedeki eğitim ve çalışma geçmişiniz sayesinde göçmenlik başvurunuzun kabul edilmesi ihtimali çok çok yüksek olacaktır.

•    Yurtdışında bir kurumda eğitim alırken hem o ülkenin vatandaşlarıyla hem dünyanın her yerinden insanlarla arkadaşlık yapacaksınız, böylece uluslararası bir çevre edinmiş olursunuz.

Bu konuda daha detaylı bilgi almak için lütfen web sitemizdeki Bilgi İstek Formunu doldurarak danışmanlarımızla iletişime geçiniz. Size en uygun eğitim planını birlikte yapalım.

BİLGİ FORMU (Her Türlü Soru ve Öneriniz İçin Bize Ulaşın)
 
BAŞARI HİKAYELERİMİZ
Nitelikli bir üniversitede eğitim almak, üniversite çağına gelmiş her gencin hayalidir. Siyasal ve ekonomik sorunlardan sıyrılıp, huzur ve güven içinde nitelikli üniversitelerde lisans eğitimi almak eskiden çok imkansız veya tabu olarak görülse de; şimdilerde Türkiye’nin herhangi bir şehrinde okumak kadar normal olarak algılanmaya başlamıştır. Bunun sebebi ise gelişen teknoloji ve ulaşım araçları vasıtası ile uzakların daha yakın olmasıdır. Global bir köy haline gelen dünyada, başka bir kıtada lisans veya yüksek lisans eğitimi tamamlamak belki de bir insanın hayatı boyunca yaşayabileceği en önemli ve unutulmaz deneyimdir. Bu deneyimi defalarca kez dünyanın en yaşanılası ülkesi seçilen Kanada’da yaşamaya ne dersiniz?
Lise çağından başlayarak, lisans, yüksek lisans, doktora, kurs&sertifika ve staj programları gibi geniş bir yelpazede fırsatlar sunan yurtdışı eğitim imkanları her geçen gün daha fazla ilgi görmektedir. Değişen eğitim ve sınav sistemine ayak uydurmak konusunda sorun yaşayan veya yeni bir dil öğrenerek eğitimini sürdürmek isteyen öğrenciler tarafından tercih edilen bu eğitim imkanları, öğrencilere de oldukça önemli katkılar sağlamaktadır.
‘Kurulumuz, yurt dışında alınan eğitimin niteliğini değerlendirmeye alarak aynı alanda diploma alan öğrenciler arasındaki adaletsizliği gidermeye çalışmak, yükseköğretimde kalite odaklı yeniliklere uyum sağlamak ve ileride meslek icrasını gerektiren alanlarda nitelikli istihdam ve kamunun yararını gözetmek amacıyla, alınan eğitimin niteliği ve eşdeğer programlara göre temel kazanımlar açısından inceleme yaparak denklik süreçlerini yürütmektedir.’