Paris'te Dil Eğitimi ve Yaşam Şartları

Fransa’nın başkenti olan Paris, tarihiyle, havasıyla, mimari yapıları ve kültürel zenginlikleriyle dünyanın en çok turist çeken şehirlerinden biridir. Seine Nehri kenarında bulunan Paris, denize kıyısı olmasa da deniz özlemini Seine Nehri ile gidermeye çalışmaktadır.

Avrupa Birliği ülkeleri içerisinde en kalabalık şehir olma özelliğine sahip Paris, turizm cenneti bir şehirdir. Yılda ortalama kırk milyona yakın turistin geldiği Paris, dünyanın turizm başkentidir.

Paris, Fransa’nın turizm için en önemli lokasyonu iken, Paris’i önemli kılan bir diğer özelliği ise dünyaca ünlü pek çok firmanın merkezlerinin Paris’te yer almasıdır. Bu noktada ciddi bir cazibe noktası olan Paris, Fransa ekonomisinin %30 gibi büyük bir kısmını tek başına kucaklama gücüne erişmiş oldukça güçlü bir ekonomiye sahiptir.

Paris tarihinin Milattan Önce 3. Yıllara dayanıyor olması, şehirde çok sayıda müzenin de faal olmasını sağlamaktadır. Paris’te yer alan tüm müzeleri detaylı bir şekilde gezmek istediğinizde ortalama 4 hafta zaman geçmektedir. Yani doğasını, mağazalarını, kafelerini ve restoranlarını bir kenara bırakırsanız yalnızca müzeler için dahi dört haftaya ihtiyacınız olmaktadır. Dünyanın en tarihi ve tarihine en sahip çıkan şehirlerinden biri olarak Paris bunun karşılığında dünyanın en dikkat çeken turizm şehirlerinin başını tutmaktadır.

Dünyanın en beğenilen mutfaklarından biri olan Fransız mutfağına dair tüm lezzetleri Paris’teki kafe ve restoranlarda tadabilirsiniz. Fransa’ya özgü olan farklı lezzetleri bir arada bulabileceğiniz bu restoranlar, dünya mutfağına da ev sahipliği yapmaktadırlar.

Paris’in en önemli ve rahat özelliklerinden biri de gelişmiş bir ulaşım ağına sahip olmasıdır. Öyle ki şehrin bir ucundan diğer ucuna raylı sistemle ulaşmanız mümkündür. Çok ucuz olduğunu söyleyeceğim toplu taşıma biletleri ile farklı ulaşım araçlarına binilebilmektedir.

Ekonomisi, mimari yapıları, tarihi, mutfağı ve zengin kültürü ile Paris yalnızca turistlerin değil gerek üniversite gerekse dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin bir numaralı tercihidir. Akademik olarak dünyanın en iyi üniversiteleri arasında gösterilen köklü eğitim kurumları ile dünyanın farklı birçok coğrafyasından gelen öğrencilere ev sahipliği yapmaktadır.

Genel Fransızca, Yoğun Fransızca, İş Fransızcası, Akademik Fransızca ve Sınav Fransızcası gibi farklı ilgi alanlarına yönelik pek çok dil okulunun bulunduğu Paris, kozmopolit şehir yaşantısı ile tüm öğrencilere bol bol pratik yapma imkanı vermektedir.

Sizler de dünyanın en çok turist çeken, doğası ve kültürü ile herkesi kendine hayran bırakan Paris’te dil eğitimi almak; kişisel ve mesleki gelişiminize katkı sağlamak istiyorsanız bir an önce bizlerle irtibata geçiniz...

BİLGİ FORMU (Her Türlü Soru ve Öneriniz İçin Bize Ulaşın)
 
BAŞARI HİKAYELERİMİZ
Nitelikli bir üniversitede eğitim almak, üniversite çağına gelmiş her gencin hayalidir. Siyasal ve ekonomik sorunlardan sıyrılıp, huzur ve güven içinde nitelikli üniversitelerde lisans eğitimi almak eskiden çok imkansız veya tabu olarak görülse de; şimdilerde Türkiye’nin herhangi bir şehrinde okumak kadar normal olarak algılanmaya başlamıştır. Bunun sebebi ise gelişen teknoloji ve ulaşım araçları vasıtası ile uzakların daha yakın olmasıdır. Global bir köy haline gelen dünyada, başka bir kıtada lisans veya yüksek lisans eğitimi tamamlamak belki de bir insanın hayatı boyunca yaşayabileceği en önemli ve unutulmaz deneyimdir. Bu deneyimi defalarca kez dünyanın en yaşanılası ülkesi seçilen Kanada’da yaşamaya ne dersiniz?
Lise çağından başlayarak, lisans, yüksek lisans, doktora, kurs&sertifika ve staj programları gibi geniş bir yelpazede fırsatlar sunan yurtdışı eğitim imkanları her geçen gün daha fazla ilgi görmektedir. Değişen eğitim ve sınav sistemine ayak uydurmak konusunda sorun yaşayan veya yeni bir dil öğrenerek eğitimini sürdürmek isteyen öğrenciler tarafından tercih edilen bu eğitim imkanları, öğrencilere de oldukça önemli katkılar sağlamaktadır.
‘Kurulumuz, yurt dışında alınan eğitimin niteliğini değerlendirmeye alarak aynı alanda diploma alan öğrenciler arasındaki adaletsizliği gidermeye çalışmak, yükseköğretimde kalite odaklı yeniliklere uyum sağlamak ve ileride meslek icrasını gerektiren alanlarda nitelikli istihdam ve kamunun yararını gözetmek amacıyla, alınan eğitimin niteliği ve eşdeğer programlara göre temel kazanımlar açısından inceleme yaparak denklik süreçlerini yürütmektedir.’