Vancouver'da Dil Eğitimi ve Yaşam Şartları

Kanada’nın en büyük üçüncü şehri olan Vancouver, 150’den fazla etnik gruba ve kültürü ev sahipliği yapan dünyanın en kozmopolit şehirlerinden biridir. Farklı coğrafya ve kültürlerden gelen bu insanlar Vancouver için büyük bir zenginliktir.

Yoğun bir şekilde Asyalı nüfusunun bulunduğu Vancouver’ın bu kadar göç almasında ve ön planda olmasında en büyük etki 2010 Kış Olimpiyatlarının Vancouver’da düzenlenmiş olmasıdır. Kış Olimpiyatlarının ardından ismini tüm dünyaya duyurma fırsatı bulan Vancouver özellikle 2010 yılından itibaren çok daha kozmopolit bir hal almaya başlamıştır.

Cetvelle çizilmiş gibi nizami cadde ve sokakları, oturulacak boş masa bulunmayan kütüphaneleri, her biri birbirinden güzel parkları ve yürüyüş alanları ile Vancouver, dünyanın en modern ve yaşanılası şehirlerinden biridir.

Okyanus kıyısında bulunması ve neredeyse her tarafının ormanlarla dolu olması sebebiyle Vancouver, şehir kargaşasından ve koşturmacasından kaçacak ama şehirden de kopmak istemeyecek herkesin yaşamak isteyeceği bir şehirdir. Hem iş merkezlerinin ve iş dünyasının kalbinde hem de doğanın tam merkezinde olan oldukça kozmopolit bir metropoldür.

Kanada’nın en büyük limanı Vancouver’da bulunurken bu liman dünyada da 11. Sıradadır. Yani Vancouver kozmopolit bir şehir veya doğa kent olmanın ötesinde aynı zamanda liman ticaretinin yapıldığı bir finans merkezidir.

Kanada’nın diğer pek çok şehrinde olduğu gibi Vancouver’da da farklı etnikten bireyler üniversite ve dil eğitimi almaktadırlar. Her biri alanında oldukça başarılı ve akademik olarak iyi sıralamalara sahip kolej ve üniversiteler her yıl binlerce yabancı öğrenci tarafından tercih edilmektedir.

İngilizcesi üniversite eğitimi almak için yeterli olmayan veya kendini hem iş hem de akademik anlamda geliştirmek isteyen herkes için uygun dil okullarının bulunduğu Vancouver, bu alanda oldukça başarılı bir şehirdir. Hangi seviyeden olursanız olun mutlaka yerleşebileceğiniz kurslar bulunmaktadır. Genel İngilizce, Yoğun İngilizce, Akademik İngilizce ve Sınav İngilizcesi gibi tüm sektörlere ve kendini yetiştirmek isteyenlere hitap eden dil okulları sayesinde Türkiye’de belki de senelerce uğraşıp başaramadığınızı çok daha etkili ve kısa bir zaman diliminde başarma şansı yakalayabileceksiniz.

Sizler de dünyanın en güzel doğa cennetinde dilinizi geliştirmek ve hem kişisel gelişiminize hem de kültürel birikiminize katkı sağlamak istiyorsanız bir an önce bizlerle irtibata geçiniz…

BİLGİ FORMU (Her Türlü Soru ve Öneriniz İçin Bize Ulaşın)
 
BAŞARI HİKAYELERİMİZ
Nitelikli bir üniversitede eğitim almak, üniversite çağına gelmiş her gencin hayalidir. Siyasal ve ekonomik sorunlardan sıyrılıp, huzur ve güven içinde nitelikli üniversitelerde lisans eğitimi almak eskiden çok imkansız veya tabu olarak görülse de; şimdilerde Türkiye’nin herhangi bir şehrinde okumak kadar normal olarak algılanmaya başlamıştır. Bunun sebebi ise gelişen teknoloji ve ulaşım araçları vasıtası ile uzakların daha yakın olmasıdır. Global bir köy haline gelen dünyada, başka bir kıtada lisans veya yüksek lisans eğitimi tamamlamak belki de bir insanın hayatı boyunca yaşayabileceği en önemli ve unutulmaz deneyimdir. Bu deneyimi defalarca kez dünyanın en yaşanılası ülkesi seçilen Kanada’da yaşamaya ne dersiniz?
Lise çağından başlayarak, lisans, yüksek lisans, doktora, kurs&sertifika ve staj programları gibi geniş bir yelpazede fırsatlar sunan yurtdışı eğitim imkanları her geçen gün daha fazla ilgi görmektedir. Değişen eğitim ve sınav sistemine ayak uydurmak konusunda sorun yaşayan veya yeni bir dil öğrenerek eğitimini sürdürmek isteyen öğrenciler tarafından tercih edilen bu eğitim imkanları, öğrencilere de oldukça önemli katkılar sağlamaktadır.
‘Kurulumuz, yurt dışında alınan eğitimin niteliğini değerlendirmeye alarak aynı alanda diploma alan öğrenciler arasındaki adaletsizliği gidermeye çalışmak, yükseköğretimde kalite odaklı yeniliklere uyum sağlamak ve ileride meslek icrasını gerektiren alanlarda nitelikli istihdam ve kamunun yararını gözetmek amacıyla, alınan eğitimin niteliği ve eşdeğer programlara göre temel kazanımlar açısından inceleme yaparak denklik süreçlerini yürütmektedir.’