Yurtdışında Üniversite

Yurt dışında üniversite eğitimi almak isteyen her öğrenci öncelikle 2 şartı yerine getirmeli:

1-    İyi bir not ortalaması
2-    İyi seviyede İngilizce bilgisi

Kimi ülkelerde not ortalaması düşük olanlar için farklı seçenekler olabilir, örneğin “Foundation”, “Community College” gibi programlarla bu açığı kapatabilirsiniz. Veya İngilizce seviyeniz yeterli olmayabilir, bu durumda üniversite başvurunuz öncesinde gerekli İngilizce seviyesine gelebilmeniz için yeterli sürede bir dil eğitimi alabilirsiniz. Ancak şu önemli noktayı göz önünde bulundurmak gerek: yurtdışında eğitim, uzun soluklu ve dikkatle sürdürülmesi gereken bir süreçtir. Burada size en iyi gelecek şey, iyi bir danışmanlıktır. Yurt dışında bir eğitim almak istiyorsanız şu an içinde bulunduğunuz şartlarınız, bunun için ayırdığınız bütçe ve ne için yurt dışında öğrenim görmek isteğiniz gibi durumlar nerede, hangi okulda, ne kadar süreli bir eğitim alabileceğiniz alternatifleri belirleyen etkenlerdir. Bu sebeple İyi bir danışmanlıkla sizin için en iyi seçenek bulunur ve en uygun yol haritasını çizmiş olursunuz.

Yurtdışında üniversite eğitimi her ülkede farklı şartlara ve avantajlara sahiptir. Kimileri devlete ait belli bir kurum tarafından yönetilirken kimi ülkelerde daha özerk üniversiteler bulunur. Yine kimi ülkelerde oldukça masraflı olan üniversite eğitimi kimi başka ülkelerde tamamen ücretsiz olabilmektir.

Üniversitede okurken çalışma hakkına sahip olmak veya olmamak, bazı kimseler için tüm mesele bu olabilmekte. Bu konuda da her ülkenin farklı uygulamaları vardır.

Yine üniversiteden mezun olduktan sonra yüksek lisans ve doktoraya devam etme ya da o ülkede biraz daha kalıp çalışma deneyimi edinme fırsatınız da olur. Hatta bu gibi ülkelere göçmenlik başvurularında o ülkede almış olduğunuz üniversite eğitimi ve iş deneyimi sayesinde şansınız yüksek oranda artacaktır.

Yurtdışında gidebileceğiniz üniversitelerin çoğu dünyaca tanınmış üniversiteler olduğundan hem Türkiye’de hem de tüm dünyada geçerli bir belgeye sahip şekilde dünyanın her yerinde iş veya eğitim fırsatlarını çekinmeden değerlendirebilirsiniz.

Ne tür bir eğitim alırsanız alın, yurtdışında alacağınız bir üniversite eğitimi kariyer yolunuza dizdiğiniz en sağlam taşlardan biri olacaktır.

İlgilendiğiniz ülkenin üniversite eğitimi hakkında daha detaylı bilgi almak için lütfen web sitemizdeki Bilgi İstek Formunu doldurarak danışmanlarımızla iletişime geçiniz. Size en uygun eğitim planını birlikte yapalım.

BİLGİ FORMU (Her Türlü Soru ve Öneriniz İçin Bize Ulaşın)
 
BAŞARI HİKAYELERİMİZ
Nitelikli bir üniversitede eğitim almak, üniversite çağına gelmiş her gencin hayalidir. Siyasal ve ekonomik sorunlardan sıyrılıp, huzur ve güven içinde nitelikli üniversitelerde lisans eğitimi almak eskiden çok imkansız veya tabu olarak görülse de; şimdilerde Türkiye’nin herhangi bir şehrinde okumak kadar normal olarak algılanmaya başlamıştır. Bunun sebebi ise gelişen teknoloji ve ulaşım araçları vasıtası ile uzakların daha yakın olmasıdır. Global bir köy haline gelen dünyada, başka bir kıtada lisans veya yüksek lisans eğitimi tamamlamak belki de bir insanın hayatı boyunca yaşayabileceği en önemli ve unutulmaz deneyimdir. Bu deneyimi defalarca kez dünyanın en yaşanılası ülkesi seçilen Kanada’da yaşamaya ne dersiniz?
Lise çağından başlayarak, lisans, yüksek lisans, doktora, kurs&sertifika ve staj programları gibi geniş bir yelpazede fırsatlar sunan yurtdışı eğitim imkanları her geçen gün daha fazla ilgi görmektedir. Değişen eğitim ve sınav sistemine ayak uydurmak konusunda sorun yaşayan veya yeni bir dil öğrenerek eğitimini sürdürmek isteyen öğrenciler tarafından tercih edilen bu eğitim imkanları, öğrencilere de oldukça önemli katkılar sağlamaktadır.
‘Kurulumuz, yurt dışında alınan eğitimin niteliğini değerlendirmeye alarak aynı alanda diploma alan öğrenciler arasındaki adaletsizliği gidermeye çalışmak, yükseköğretimde kalite odaklı yeniliklere uyum sağlamak ve ileride meslek icrasını gerektiren alanlarda nitelikli istihdam ve kamunun yararını gözetmek amacıyla, alınan eğitimin niteliği ve eşdeğer programlara göre temel kazanımlar açısından inceleme yaparak denklik süreçlerini yürütmektedir.’