Yurtdışında Lise

YURTDIŞINDA LİSE EĞİTİMİ

Mekan ve sınırların ortadan kalktığı 21. Yüzyıl, insanların hayatını eskisinden çok daha kolay, seçilebilir ve şekillendirilebilir bir hale getirmek, hatta hayatın sürekliliği içerisindeki tüm faaliyetlerin ve tercihlerin önem ve öncelik sırasını değiştirmektedir. Daha birkaç sene öncesine kadar şehir dışında lise eğitimi almak çok zor ve karmaşık gibi gözükürken, bugün yurtdışındaki lise eğitim ve öğretim programlarını inceliyor olmak bunun en açık göstergesidir.

Sadece bir yabancı dil biliyor olmak nitelikli bir kariyer hayatı için yetersiz kalıyorken, siz neden daha lise hayatınızda yabancı dil öğrenerek kariyer basamaklarınızı sağlamlaştırmayasınız? Hem yeni bir kültürü deneyimleyerek öğrenmek hem de yabancı bir dili kendi ülkesinde konuşarak ve kullanarak kavramak sizlere sağlam temeller ile inşa edilmiş bir gelecek sunmaktadır.

Nitelikli öğretmen kadroları, geniş kampüs alanları, her türden kitaba erişebileceğiniz devasa okul kütüphaneleri ile yurtdışında alacağınız lise eğitimi sayesinde sadece yeni bir dil öğrenmekle kalmayacak, aynı zamanda kaliteli ve altyapısı sağlam temel düzeyde lise eğitimini de tamamlamış olacaksınız.

Lise çağına gelmiş her öğrencinin hayali şüphesiz ki hayalini kurmuş olduğu üniversite eğitimini almaktır. Yurtdışında alacağınız lise eğitimi, hayalini kurmuş olduğunuz üniversite eğitiminin kapılarını sizlere aralamaktadır. Lise eğitiminizi tamamlamış olduğunuz ülkede üniversite eğitimine devam etmek istediğinizde, o ülke size her türlü kolaylığı sağlamakta ve süreçleri sağlıklı bir şekilde atlatmanızda yardımcı olmaktadır.  

Kanada, İngiltere, Amerika gibi popüler ve nitelikli liselerin bulunduğu ülkeler uluslararası öğrencileri de bünyelerinde bulundurmaktadırlar. Özellikle yatılı lise eğitimleri, ekol eğitim görüşü ve üniversiteleri andıran devasa kampüs alanları ile bu liseler, dünyanın her yerinden öğrenciyi kabul edebilmektedir.

Tercih edeceğiniz liselerin kendi yurt imkanları bulunuyorken, yurt imkanı bulunmayan liselerde ise aile yanına yerleşmeniz sağlanmaktadır. Okul yurtlarında üç öğün yemek verilmekte ve bu öğünler gıda mühendislerince denetlenmektedir. Eğer aile yanında kalırsanız yemeği kaldığınız yerde, sıcak bir aile ortamı ile yeme fırsatı bulabilirsiniz.

İster okul yurtlarında kalın, ister aile yanında; hangi seçeneği seçerseniz seçin güvenli, temiz ve nezih bir ortamda yaşayacağınızın teminatını veriyoruz. Çünkü bizler için alacağınız eğitim kadar kalacağınız yerin güvenli olması ve huzur içinde yaşamanız çok önemlidir.

Güzel bir gelecek ve nitelikli bir üniversite eğitimi için sahip olmanız gereken kaliteli lise programlarına kayıt olmak, yeni bir kültür ve dil öğrenirken başarılı bir lise hayatını deneyimlemek için hazır mısınız?

Telefonla ya da Bilgi İstek Formumuzu doldurarak alanında deneyimli danışmanlarımızla iletişime geçip bütün detaylara kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

BİLGİ FORMU (Her Türlü Soru ve Öneriniz İçin Bize Ulaşın)
 
BAŞARI HİKAYELERİMİZ
Nitelikli bir üniversitede eğitim almak, üniversite çağına gelmiş her gencin hayalidir. Siyasal ve ekonomik sorunlardan sıyrılıp, huzur ve güven içinde nitelikli üniversitelerde lisans eğitimi almak eskiden çok imkansız veya tabu olarak görülse de; şimdilerde Türkiye’nin herhangi bir şehrinde okumak kadar normal olarak algılanmaya başlamıştır. Bunun sebebi ise gelişen teknoloji ve ulaşım araçları vasıtası ile uzakların daha yakın olmasıdır. Global bir köy haline gelen dünyada, başka bir kıtada lisans veya yüksek lisans eğitimi tamamlamak belki de bir insanın hayatı boyunca yaşayabileceği en önemli ve unutulmaz deneyimdir. Bu deneyimi defalarca kez dünyanın en yaşanılası ülkesi seçilen Kanada’da yaşamaya ne dersiniz?
Lise çağından başlayarak, lisans, yüksek lisans, doktora, kurs&sertifika ve staj programları gibi geniş bir yelpazede fırsatlar sunan yurtdışı eğitim imkanları her geçen gün daha fazla ilgi görmektedir. Değişen eğitim ve sınav sistemine ayak uydurmak konusunda sorun yaşayan veya yeni bir dil öğrenerek eğitimini sürdürmek isteyen öğrenciler tarafından tercih edilen bu eğitim imkanları, öğrencilere de oldukça önemli katkılar sağlamaktadır.
‘Kurulumuz, yurt dışında alınan eğitimin niteliğini değerlendirmeye alarak aynı alanda diploma alan öğrenciler arasındaki adaletsizliği gidermeye çalışmak, yükseköğretimde kalite odaklı yeniliklere uyum sağlamak ve ileride meslek icrasını gerektiren alanlarda nitelikli istihdam ve kamunun yararını gözetmek amacıyla, alınan eğitimin niteliği ve eşdeğer programlara göre temel kazanımlar açısından inceleme yaparak denklik süreçlerini yürütmektedir.’