Yurtdışında MBA

İş dünyasında başarılı olmanın yolu son yıllarda şüphesiz bir MBA (Master of Business Administration) eğitiminden geçer. Kariyerinde başarılı bir yönetici rolü üstlenmek isteyen adaylara iş dünyasında her alanda iyi bir yönetici olmanın profesyonel eğitimlerini veriyor. MBA programları günümüzde oldukça popüler Yüksek Lisans programlarıdır. Finans, insan kaynakları, muhasebe, pazarlama, uluslararası işletme yönetimi gibi daha başka alanlarda uzmanlık alabilirsiniz. Bu da sizleri işinizde en üst seviyelere götürecektir. Eğer iş dünyasında iyi bir yer edinmek istiyorsanız kesinlikle katılmanız gereken program bir MBA programıdır.

Türkiye de dahil olmak üzere birçok ülkede, birçok iyi üniversitenin ve ayrıca üniversitelerden bağımsız eğitim kurumlarının da verdiği MBA programları vardır. Ancak biz özellikle MBA eğitiminizi yurtdışında almanızı öneririz, çünkü iş dünyasında yurtdışı eğitimi ve dil yöneticilik yeteneğiniz için çok önemli noktalardır. Bu sebeple yurtdışında alacağınız bir MBA eğitiminden sonra tam donanımlı bir şekilde Türkiye’ye dönersiniz ve işinizde daha başarılı bir konumda devam edersiniz.

Yurtdışında MBA programlarına katılabilmek için elbette ki bazı giriş koşulları vardır. Bunların başında İngilizce seviyesi gelir. Her okul için istenen seviye farklılık gösterebilir. Yine kimi programlar GMAT sınavı isterken kimileri 2-3 senelik iş deneyimleri isteyebilir. Bunlar elbette ki programdan programa değişiklik gösterir.

Eğer İngilizce seviyeniz yeterli değilse öncesinde bir dil okuluyla destekleyebilirsiniz. Eğer MBA programıyla alakası olmayan başka bir bölümden mezun olduysanız kimi yerler sizi bölüme hazırlamak için bir Pre-MBA programı sunarlar.

MBA programı 1 yıl ile 3 yıl arasında değişen sürelerde olabilir. Bu da her ülkenin sahip olduğu eğitim sistemine göre değişiklik gösterir. Fiyatlar arasında ise hem ülkeler arası hem de okullar arası farklara dayanan sebeplerle çok büyük uçurumlar vardır. Örneğin bir yerde 10.000 USD iken başka bir yerde 30.000 USD ya da daha fazlası olabilir. Mutlaka bütçenize uygun bir MBA programı bulabilirsiniz.

Bu konuda daha detaylı bilgi almak için lütfen web sitemizdeki Bilgi İstek Formunu doldurarak danışmanlarımızla iletişime geçiniz.

BİLGİ FORMU (Her Türlü Soru ve Öneriniz İçin Bize Ulaşın)
 
BAŞARI HİKAYELERİMİZ
Nitelikli bir üniversitede eğitim almak, üniversite çağına gelmiş her gencin hayalidir. Siyasal ve ekonomik sorunlardan sıyrılıp, huzur ve güven içinde nitelikli üniversitelerde lisans eğitimi almak eskiden çok imkansız veya tabu olarak görülse de; şimdilerde Türkiye’nin herhangi bir şehrinde okumak kadar normal olarak algılanmaya başlamıştır. Bunun sebebi ise gelişen teknoloji ve ulaşım araçları vasıtası ile uzakların daha yakın olmasıdır. Global bir köy haline gelen dünyada, başka bir kıtada lisans veya yüksek lisans eğitimi tamamlamak belki de bir insanın hayatı boyunca yaşayabileceği en önemli ve unutulmaz deneyimdir. Bu deneyimi defalarca kez dünyanın en yaşanılası ülkesi seçilen Kanada’da yaşamaya ne dersiniz?
Lise çağından başlayarak, lisans, yüksek lisans, doktora, kurs&sertifika ve staj programları gibi geniş bir yelpazede fırsatlar sunan yurtdışı eğitim imkanları her geçen gün daha fazla ilgi görmektedir. Değişen eğitim ve sınav sistemine ayak uydurmak konusunda sorun yaşayan veya yeni bir dil öğrenerek eğitimini sürdürmek isteyen öğrenciler tarafından tercih edilen bu eğitim imkanları, öğrencilere de oldukça önemli katkılar sağlamaktadır.
‘Kurulumuz, yurt dışında alınan eğitimin niteliğini değerlendirmeye alarak aynı alanda diploma alan öğrenciler arasındaki adaletsizliği gidermeye çalışmak, yükseköğretimde kalite odaklı yeniliklere uyum sağlamak ve ileride meslek icrasını gerektiren alanlarda nitelikli istihdam ve kamunun yararını gözetmek amacıyla, alınan eğitimin niteliği ve eşdeğer programlara göre temel kazanımlar açısından inceleme yaparak denklik süreçlerini yürütmektedir.’