İngilizce En İyi Nerede Öğrenilir?

Bilimsel olarak yapılan araştırmalara göre yabancı dil öğrenmek, beynin aktif olmayan kısımlarını çalıştırmaya yardımcı olup harekete geçirmektedir. Bu sayede birey dünyayı daha geniş ve detaylı algılayabilmekte ve yorumlayabilmektedir.

Fakat gelin görün ki bir yabancı dili, o dilin konuşulduğu ülkeye gidip, orada o dile maruz kalmadan öğrenmek pek mümkün değil. Eğer öyle olsaydı 9 yaşından beri her sene İngilizce eğitimi alan bizler şu an çok akıcı bir şekilde İngilizce konuşuyor olurduk.

İngilizceyi akıcı bir şekilde konuşmayı öğrenemeden üniversite bitiren sizlerde aranan temel donanımsa İngilizce biliyor olmanız. Sistemin kısırdöngüsünde insanda tükenmişlik hissi yaratan bu durumu aşmanın tek yolu İngilizcenin anadil olduğu ya da İngilizce öğrenmenin adeta bir yaşam şekline dönüştüğü ülkelerde İngilizce eğitim almaktır.

İngiltere, Amerika, Kanada, Malta… gibi eğitimin ve İngilizcenin sektör haline geldiği ülkelerde alacağınız yabancı dil eğitimi, Türkiye’de senelerdir halledemediğiniz İngilizce öğrenme işini çok daha kısa sürelerde ve daha düşük maliyetlerle halletmenize yardımcı olacaktır.

Türkiye’de bu iş için harcadığınız zamanı, emeği ve parayı göz önünde bulundurduğumuzda yurtdışında tamamlayacağınız dil eğitiminizin amacınıza ulaşmanızda sizin elinizden tutacağı ortadadır.

Türkiye’de çok iyi İngilizce kursları olabilir, fakat kursun kapısından dışarı adımınızı attığınızda Türkçe konuşmaya başladığınız an en başa dönüp kısırdöngüye yeniden dahil olduğunuzun farkında mısınız?

İngilizce senelerdir okullarda görüyor olsak bile bize yabancı bir dildir. Ve sakın unutmayın yabancı bir dili, o dile mecbur kalmadığınız sürece asla öğrenemezsiniz…

BİLGİ FORMU (Her Türlü Soru ve Öneriniz İçin Bize Ulaşın)
 
DİL OKULLARI
ÜNİVERSİTELER
BAŞARI HİKAYELERİMİZ
REFERANSLARIMIZ
OKUMADAN YURTDIŞINA GİTMEYİN

YURTDIŞI EĞİTİM HABERLERİ

ÜCRETSİZ BİLGİ İSTEYİN
WHATSAPP'TAN SORUN