Malta'da Dil Eğitimi Almanın Avantajları Nelerdir?

Malta, Avrupa’nın güneyinde kalan, 5 adadan meydana gelmiş bir ada ülkesidir. Uzun yıllar İngiliz sömürgesinde kaldığı için, ülkedeki neredeyse her yerde İngiliz kültürünü ve etkilerini görmek mümkündür.

Malta, bir ada ülkesi olmasından dolayı, tramvay, metro gibi yer altı veya yerüstü raylı ulaşım sistemlerine rastlanmamaktadır. Ülke içerisindeki ulaşım, otobüs ve deniz motorları ile sağlanmaktadır. Ada ülkesi olmasının bir sonucu olarak Akdeniz sahilindeki en büyük ve doğal limanlarından birine sahiptir.

2004 yılında Avrupa Birliği’ne giren ve bu sayede eğitim kurumları da reforma uğrayan Malta, dünyanın her yerinden gelen dil okulu öğrencileri tarafından mesken tutulmaktadır. Malta’da dil eğitiminin bu kadar çok tercih ediliyor olmasının en temel sebebi, Türkiye’ye yakınlığı, ideal bir tatil mekanı olması ve dil okulu ücretlerinin uygun olmasıdır.

Malta’nın resmi dili Maltaca ve İngilizcedir. Hatta 1934’lere kadar ülkenin anadili yalnızca İngilizce iken, sonradan Maltaca dili de resmi dil olarak kabul edilmiştir. Bu yüzden sanıldığının aksine, dil okullarındaki eğitmenler anadili İngilizce olan, deneyimli ve akademik başarı eğrisi yüksek olan kişilerdir.

Akdeniz’deki stratejik konumu ve uygun dil okulları sayesinde özellikle yaz dönemlerinde birçok öğrenci tarafından tercih edilen Malta’da 50’nin üzerinde dil okulu bulunmaktadır. Okulların tamamı Malta adasında olup, şehir içi ulaşım göz önünde bulundurulduğunda merkezi konumdadırlar.

  • Genel İngilizce Kursları
  • İş İngilizcesi
  • Mesleki İngilizce
  • Akademik İngilizce
  • IELTS, TOEFL Sınav İngilizcesi

 Yaz Okulları ile farklı talep ve hedeflere yönelik farklı eğitim programlarına ve kurslarına kayıt olunabiliyor olması, daha nitelikli ve etkili eğitim anlayışını doğurmaktadır. Okulların çoğu kurs dönemi başlamadan önce öğrencileri seviye belirleme sınavlarına sokarak önce seviyelerini tespit etmekte, ardından İngilizce dil bilgisine uygun olan sınıflara yerleştirmektedirler. Böylece sınıflardaki öğrenciler arasında, dil bilme ve dili kullanabilme konusunda uçurum olmamaktadır.

Farklı konaklama seçenekleri ile öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılayan dil okulları, öğrencilere bol bol pratik yapma imkânı sunarak Malta’da dil eğitimini daha da cazip hale getiriyor.

  • Aile Yanında Konaklama,
  • Yurtta Konaklama,
  • Apart Dairelerde Konaklama,
  • Öğrenci Evlerinde Konaklama,
  • Otellerde Konaklama,

gibi farklı seçenekler sunan okullar, öğrencilerin beklenti ve isteklerine açıktır.

Malta, uluslararası öğrenci çeşitliliği, uygun dil okulu ve konaklama seçenekleri, yaz dönemi için ideal bir tatil mekanı olması, kültür sanat etkinlikleri ve hareketli caddeleri ile bir öğrenci ülkesidir. Siz de Malta’da dil eğitimi alarak, hem tatil yaparak  sosyal gelişiminize katkı sağlamak hem de acısız stressiz İngilizce öğrenmek istemez misiniz?

             

BİLGİ FORMU (Her Türlü Soru ve Öneriniz İçin Bize Ulaşın)
 
DİL OKULLARI
ÜNİVERSİTELER
BAŞARI HİKAYELERİMİZ
REFERANSLARIMIZ
OKUMADAN YURTDIŞINA GİTMEYİN

YURTDIŞI EĞİTİM HABERLERİ

ÜCRETSİZ BİLGİ İSTEYİN
WHATSAPP'TAN SORUN