Almanya'da MBA

Türkiye ile ticari ve ekonomik partnerliği göz önünde bulundurulduğunda Almanya, Türk öğrenciler için her zaman önemli bir eğitim ekolü olarak görülmüştür. Kendine has eğitim anlayışını geleneksellik ve modernlik ile harmanlayan Almanya, üniversite eğitiminin yanı sıra MBA eğitimlerinde de öğrenciler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Almanya’da MBA programları İngilizce veya Almanca olarak verilmektedir. Öğrencilerin MBA programlarına katılabilmeleri için, İngilizce bölümler için en az orta seviyede İngilizce, Almanca olan bölümler içinse en az orta seviye Almanca bilmeleri gerekir. Bu şartları sağlamayan öğrenciler okul tarafından şartlı kabul edilmektedir.

Almanya’da MBA eğitimini tamamlayan bir öğrenci uluslararası geçerli yüksek lisans diplomasına sahip olurken, alacağı diploma Türkiye’de YÖK tarafından da tanınmaktadır.

Eğitimin devlet tarafından desteklendiği kaliteli üniversitelerde sizler de eğitim almak istemez misiniz?

Telefonla ya da Bilgi İstek Formumuzu doldurarak alanında deneyimli danışmanlarımızla iletişime geçip bütün detaylara kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

BİLGİ FORMU (Her Türlü Soru ve Öneriniz İçin Bize Ulaşın)
 
BAŞARI HİKAYELERİMİZ
Nitelikli bir üniversitede eğitim almak, üniversite çağına gelmiş her gencin hayalidir. Siyasal ve ekonomik sorunlardan sıyrılıp, huzur ve güven içinde nitelikli üniversitelerde lisans eğitimi almak eskiden çok imkansız veya tabu olarak görülse de; şimdilerde Türkiye’nin herhangi bir şehrinde okumak kadar normal olarak algılanmaya başlamıştır. Bunun sebebi ise gelişen teknoloji ve ulaşım araçları vasıtası ile uzakların daha yakın olmasıdır. Global bir köy haline gelen dünyada, başka bir kıtada lisans veya yüksek lisans eğitimi tamamlamak belki de bir insanın hayatı boyunca yaşayabileceği en önemli ve unutulmaz deneyimdir. Bu deneyimi defalarca kez dünyanın en yaşanılası ülkesi seçilen Kanada’da yaşamaya ne dersiniz?
Lise çağından başlayarak, lisans, yüksek lisans, doktora, kurs&sertifika ve staj programları gibi geniş bir yelpazede fırsatlar sunan yurtdışı eğitim imkanları her geçen gün daha fazla ilgi görmektedir. Değişen eğitim ve sınav sistemine ayak uydurmak konusunda sorun yaşayan veya yeni bir dil öğrenerek eğitimini sürdürmek isteyen öğrenciler tarafından tercih edilen bu eğitim imkanları, öğrencilere de oldukça önemli katkılar sağlamaktadır.
‘Kurulumuz, yurt dışında alınan eğitimin niteliğini değerlendirmeye alarak aynı alanda diploma alan öğrenciler arasındaki adaletsizliği gidermeye çalışmak, yükseköğretimde kalite odaklı yeniliklere uyum sağlamak ve ileride meslek icrasını gerektiren alanlarda nitelikli istihdam ve kamunun yararını gözetmek amacıyla, alınan eğitimin niteliği ve eşdeğer programlara göre temel kazanımlar açısından inceleme yaparak denklik süreçlerini yürütmektedir.’