Cape Town'da Dil Okulu

Cape Town önceden İngiliz sömürgesi olduğu için anadili İngilizcedir ve birçok dil okuluna da ev sahipliği yapmaktadır. Özellikle hem tatil hem de İngilizcesini pratik yapmak isteyenler için Cape Town çok yerinde bir seçenek olacaktır.

Bu doğa harikalarıyla dolu muhteşem şehirde her türlü ihtiyacınıza yönelik İngilizce programları bulabilirsiniz. Genel ve yoğun İngilizce, iş İngilizcesi, İngilizce öğretmenleri için eğitim, sınav hazırlık gibi birçok İngilizce eğitim programı seçeneğiniz olacaktır. Konaklama konusunda hem aile yanı hem de yurt ya da öğrenci evi gibi birçok seçeneğe sahiptir. Ulaşım konusunda hiçbir sorun yaşamayacağınız bir şehirdir Cape Town. Cape Town’da birçok kültür bir arada yaşamaktadır ve böyle bir şehirde dil öğrenirken aynı zamanda başka birçok kültür hakkında da fikir sahibi olmuş olacaksınız.

Neden Cape Town?

  • Türklere 1 aya kadar vizesiz giriş imkanı var.
  • Anadili İngilizce olan  diğer ülkelere göre daha ekonomik fiyatlara sahiptir.
  • Aile yanı, yurt, öğrenci evi gibi birçok konaklama seçenekleri sunmaktadır.
  • Çok çeşitli doğa sporlarını yapabilmenize imkan tanıyan bir şehirdir.
  • Muhteşem doğası ve iklimiyle hem dil pratiği hem de tatil yapabileceğiniz nadir ülkelerden biridir.
  • Yılın 12 ayı sıcak bir ülke olmasından dolayı sene içerisinde dilediğiniz herhangi bir tarihte gidebilme fırsatına sahipsiniz.
  • Birçok kültürden insanla tanışma fırsatınız olacak ve dolayısıyla bu kültürleri yakından tanıyacaksınız, aynı zamanda kendi kültürünüzü de onlara tanıtma fırsatınız olacak.
BİLGİ FORMU (Her Türlü Soru ve Öneriniz İçin Bize Ulaşın)
 
BAŞARI HİKAYELERİMİZ
Malta, Avrupa’nın güneyinde kalan, 5 adadan meydana gelmiş bir ada ülkesidir. Uzun yıllar İngiliz sömürgesinde kaldığı için, ülkedeki neredeyse her yerde İngiliz kültürünü ve etkilerini görmek mümkündür.
Her yıl dünyanın her yerinde bulunan yüz binlerce öğrenci İngiltere’de dil eğitimi almaktadır. Gelmeden önce öğrencilerin ve ailelerinin bilmesi gereken 2 önemli konu başlığı bulunmaktadır: Sağlık ve Konaklama. İngiltere’ ye yıl boyunca devamlı yağış alan bir iklim tipi olan ‘’ılıman okyonusal iklim’’ hakimdir. Orada yaşayan kişilere göre İngiltere’nin sisli havası normaldir. Fakat bizim Türk öğrencilerimiz için bu durum biraz farklı olabilir ve hafif rahatsızlıklar geçirebilirler. Bu nedenle oraya gitmeden önce sağlık hizmetiyle alakalı bilememiz gereken birkaç önemli husus bulunmaktadır.
Bilimsel olarak yapılan araştırmalara göre yabancı dil öğrenmek, beynin aktif olmayan kısımlarını çalıştırmaya yardımcı olup harekete geçirmektedir. Bu sayede birey dünyayı daha geniş ve detaylı algılayabilmekte ve yorumlayabilmektedir.