Akdeniz'in İncisi İtalya'da Dil Eğitimi Almanın Avantajları Nelerdir?

Meşhur pizzaları, lezzetli makarnaları, köklü tarihi ve mimari yapısı, zengin kültürel birikimi, sıcakkanlı insanları ile İtalya, Akdeniz kuşağının en güzel ülkelerinden biridir.

Hem eğitim hem de turizm amacıyla her yıl yüzlerce turist tarafından tercih edilen İtalya, iklimi ve modern şehir hayatı ile tipik bir Akdeniz ülkesidir.

Başkent Roma'dan sanat ve modanın merkezi Milano'ya, özellikle mutfağı ile merak uyandıran Napoli'den Floransa'ya, aşıklar şehri Venedik'ten Siena şehrine kadar pek çok lokasyonda yer alan dil okulları gelen öğrencilere hem nitelikli bir eğitim fırsatı hem de doyabilecekleri bir sosyallik sunmaktadır. Kıyı Avrupa'nın incisi İtalya'da özellikle Avrupa ve Amerika'dan gelen öğrenciler sayesinde renkli ve sosyal bir ortam bulunmaktadır.

İtalyancanın öğrenilmesi kolay bir dil olması, tarihi metropol İtalya'nın dil eğitimi için seçilmesi noktasında önemli bir kriterdir. Şehir tarihi silüeti, zengin kültür ve sanat aktiviteleri, sergileri ve müzeleri ile Avrupa'nın en güzel kültür merkezlerinden biri olarak İtalya, dil öğrenmeye çalışan yabancı öğrencilere aynı zamanda eşsiz bir deneyim sunmaktadır.

Dil eğitimi süresince sayısız güzellik ile karşılaşma, yeni bir kültür ile tanışma ve sanatın derin hazzına ulaşma şansı yakalayan öğrenciler ülkelerine unutulmayacak bir deneyim elde etmiş olarak dönmektedirler.

Sizlerde eşsiz İtalyan kültürü içinde yeni bir dil öğrenmek ve kendinizi bir adım iletiye taşımak istiyorsanız bir an önce bizlerle iletişime geçiniz...

BİLGİ FORMU (Her Türlü Soru ve Öneriniz İçin Bize Ulaşın)
 
BAŞARI HİKAYELERİMİZ
Nitelikli bir üniversitede eğitim almak, üniversite çağına gelmiş her gencin hayalidir. Siyasal ve ekonomik sorunlardan sıyrılıp, huzur ve güven içinde nitelikli üniversitelerde lisans eğitimi almak eskiden çok imkansız veya tabu olarak görülse de; şimdilerde Türkiye’nin herhangi bir şehrinde okumak kadar normal olarak algılanmaya başlamıştır. Bunun sebebi ise gelişen teknoloji ve ulaşım araçları vasıtası ile uzakların daha yakın olmasıdır. Global bir köy haline gelen dünyada, başka bir kıtada lisans veya yüksek lisans eğitimi tamamlamak belki de bir insanın hayatı boyunca yaşayabileceği en önemli ve unutulmaz deneyimdir. Bu deneyimi defalarca kez dünyanın en yaşanılası ülkesi seçilen Kanada’da yaşamaya ne dersiniz?
Lise çağından başlayarak, lisans, yüksek lisans, doktora, kurs&sertifika ve staj programları gibi geniş bir yelpazede fırsatlar sunan yurtdışı eğitim imkanları her geçen gün daha fazla ilgi görmektedir. Değişen eğitim ve sınav sistemine ayak uydurmak konusunda sorun yaşayan veya yeni bir dil öğrenerek eğitimini sürdürmek isteyen öğrenciler tarafından tercih edilen bu eğitim imkanları, öğrencilere de oldukça önemli katkılar sağlamaktadır.
‘Kurulumuz, yurt dışında alınan eğitimin niteliğini değerlendirmeye alarak aynı alanda diploma alan öğrenciler arasındaki adaletsizliği gidermeye çalışmak, yükseköğretimde kalite odaklı yeniliklere uyum sağlamak ve ileride meslek icrasını gerektiren alanlarda nitelikli istihdam ve kamunun yararını gözetmek amacıyla, alınan eğitimin niteliği ve eşdeğer programlara göre temel kazanımlar açısından inceleme yaparak denklik süreçlerini yürütmektedir.’