EC Dil Okulunun Boston Lokasyonu

Yaklaşık 700.000 nüfusa sahip olan Boston,  ABD’nin Kuzeydoğu bölgesinde yer almaktadır. Boston dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilere ev sahipliği yapmasının yanı sıra Amerika Birleşik Devletleri’nin iş merkezlerinden biridir. Aynı zamanda dünyaca ünlü Harvard, MIT gibi üniversiteler de Boston’da eğitim vermektedir. Boston New York’a yalnızca 3 saat uzaklıktadır. Dinamik bir şehir yapısına sahip olan Boston’da hemen her gün yapılacak bir aktivite bulunmaktadır. Öğrenciler Boston’da geçirdikleri süre boyunca Fenway Park’ta konser etkinliğine katılabilir, Boston Güzel Sanatlar Müzesi’ni gezebilir veya dünyaca ünlü üniversitelerin kampüslerinde vakitlerini geçirebilirler.

2016-2017 yıllarında En İyi Zincir Okul ödülünü kazanan EC English, 6 ülkede 19 farklı şehirde on binlerce öğrenciye eğitim vermektedir. Dil eğitimi almak isteyen birçok öğrencinin ilk tercihi konumunda olan EC English, sunduğu kaliteli eğitime ek olarak öğrenci memnuniyetine önem veren hizmet anlayışıyla dünyanın önde gelen dil okullarından biri haline gelmiştir.

EC English Boston şehrin oldukça merkezi bir yerinde konumlanmıştır ve çevresinde öğrencilerin faydalanabileceği bir çok yeme-içme ve alışveriş noktası yer almaktadır. EC English Boston merkezinde modern imkanlara donatılmış ferah ve aydınlık sınıflarda eğitim vermektedir. Öğrencilerin ücretsiz olarak faydalanacağı kütüphane ve etüt odaları bulunmaktadır. EC English, Boston merkezinde Genel ve Yoğun İngilizce eğitimlerinin yanı sıra İş İngilizcesi ve TOEFL sınavına hazırlık eğitimleri de vermektedir. Ayrıca EC English Boston resmi TOEFL test merkezidir.

EC English Boston’da eğitim alacak öğrencilere aile yanı ve paylaşımlı apartman dairesinde konaklama imkanı sunmaktadır.

EC English Boston merkezinde indirim ve fırsatlardan haberdar olmak için bizimle iletişime geçebilir ve tecrübeli danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

BİLGİ FORMU (Her Türlü Soru ve Öneriniz İçin Bize Ulaşın)
 
BAŞARI HİKAYELERİMİZ
Nitelikli bir üniversitede eğitim almak, üniversite çağına gelmiş her gencin hayalidir. Siyasal ve ekonomik sorunlardan sıyrılıp, huzur ve güven içinde nitelikli üniversitelerde lisans eğitimi almak eskiden çok imkansız veya tabu olarak görülse de; şimdilerde Türkiye’nin herhangi bir şehrinde okumak kadar normal olarak algılanmaya başlamıştır. Bunun sebebi ise gelişen teknoloji ve ulaşım araçları vasıtası ile uzakların daha yakın olmasıdır. Global bir köy haline gelen dünyada, başka bir kıtada lisans veya yüksek lisans eğitimi tamamlamak belki de bir insanın hayatı boyunca yaşayabileceği en önemli ve unutulmaz deneyimdir. Bu deneyimi defalarca kez dünyanın en yaşanılası ülkesi seçilen Kanada’da yaşamaya ne dersiniz?
Lise çağından başlayarak, lisans, yüksek lisans, doktora, kurs&sertifika ve staj programları gibi geniş bir yelpazede fırsatlar sunan yurtdışı eğitim imkanları her geçen gün daha fazla ilgi görmektedir. Değişen eğitim ve sınav sistemine ayak uydurmak konusunda sorun yaşayan veya yeni bir dil öğrenerek eğitimini sürdürmek isteyen öğrenciler tarafından tercih edilen bu eğitim imkanları, öğrencilere de oldukça önemli katkılar sağlamaktadır.
‘Kurulumuz, yurt dışında alınan eğitimin niteliğini değerlendirmeye alarak aynı alanda diploma alan öğrenciler arasındaki adaletsizliği gidermeye çalışmak, yükseköğretimde kalite odaklı yeniliklere uyum sağlamak ve ileride meslek icrasını gerektiren alanlarda nitelikli istihdam ve kamunun yararını gözetmek amacıyla, alınan eğitimin niteliği ve eşdeğer programlara göre temel kazanımlar açısından inceleme yaparak denklik süreçlerini yürütmektedir.’